Akıllı evlerde karmaşaya son verecek uygulama OliverIQ

CES 2024'te tanıtılan OliverIQ, akıllı ev karmaşasını çözmeyi amaçlayan yenilikçi bir akıllı ev hizmeti. OliverIQ, akıllı evinizi kurmak, yönetmek ve desteklemek için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi tek bir yerde sunuyor.

OliverIQ, çığır açan Hizmet Olarak Akıllı Ev (SHaaS) platformunun tanıtımıyla birlikte Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2024’te resmi lansmanını duyurdu. Bu lansman, günümüzün en popüler akıllı ev cihazlarının kontrolü ve gerçek otomasyonu için sınırsız desteğe sahip bir abonelik modeli ve kullanıcı dostu bir uygulama sunarak akıllı evde yeni bir çağın müjdesini veriyor.

OliverIQ App

Ulusal ve küresel hizmet sağlayıcılarla ortaklık kuran OliverIQ, kapsamlı ürün desteği, sınırsız çevrimiçi ve telefon desteği, ev içi yardım ve güvenlik sistemi izleme sunarak SHaaS platformlarını hızla ölçeklendirmeyi hedefliyor. Bu model, OliverIQ’nun SHaaS platformunu tüketici için akıllı ev cihazlarının birlikte çalışabilirliğini kolaylaştıran türünün ilk örneği haline getiriyor. Yönlendiriciler, set üstü kutular veya OliverIQ hub gibi ortak ev cihazlarına yerleştirilecek OliverIQ yazılımı aracılığıyla çeşitli bağlı cihazları, günün 24 saati teknik destekle desteklenen, kullanımı kolay tek bir uygulamayla birleştirerek desteğiyle OliverIQ, yeniden tasarlanmış ve tamamen erişilebilir bir akıllı evi pazara sunacak.

Ya paran, ya zamanın

Akıllı ev sistemlerini kullanmak için önümüzde her cihazın kendi uygulamasını kullanmak gibi karmaşık bir seçenek her zaman var olduğu gibi bu cihazların entegrasyonunu sağlamak için özel bir entegratörle anlaşıp kendi özel çözümünüzü onbinlerce lira harcayarak yapabilirsiniz.
Bir güvenlik sistemi kurdurup, bu sistem üzerinden cihazlarınızı kullanmaya çalışabilirsiniz. Ancak bu yöntem,  cihazlarınızın tüm özelliklerini kullanmanıza izin vermeyecek.
Üçüncü seçenek ise kendi sisteminizi kendiniz kurmanız. Ancak bu da karmaşık pek çok sistemi beraber yönetmek için bir platforma olan ihtiyacı artırıyor. OliverIQ, kendi başına sistem toplayanların rahatlıkla kullanması iiçin ortaya çıkmış bir çözüm. Hem ayrı bir yazılım hem de mobil uygulaması ile gelen sistem, yılın ikinci yarısından itibaren abonelik modeli ile çalışmaya başlayacak.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu