AKN sonrası hızınız gece düşürülmeyecek, AKN uygulaması 2018 sonu bitecek

2016 yılının son saatlerinde BTK, internet kullanıcılarının Adil Kullanım Noktası’nı aştıktan sonra karşılaştıkları hız indirme uygulamasına ilişkin müjde verdi. AKN 2018 sonu bitecek, 1 Mayıs 2017 sonrası ise internet kağnı hızına düşürülmeyecek. BTK tarafından yapılan duyuruya göre, Adil Kullanım Noktası uygulamasının ve hız düşürülmesi uygulamasının 31.12.2018’de tamamen ortadan kaldırılması hedeflenirken, 1 Mayıs 2017’ye kadar uygulamaya geçirilmesi  hedeflenilen iki önemli uygulama bulunuyor.
İlk uygulamada AKN kotası aşımı sonrasında hız düşürme işlemleri gece 02:00 ile 08:00 saatlerin arasındaki internet kullanımlarında uygulanmayacak.
Kullanılan internet hızlarına bağlı olarak da AKN aşımı sonrasında kullanıcıların hızlarının indirilmesinde ise kademeli indirime geçilecek.
Mobil internet kullanımında ise 1 Mart 2017 sonrasında, hız düşürme işlemi  128 Kbit/sn olarak uygulanacak.

İŞTE 1 MAYIS SONRASI YENİ AKN SONRASI HIZLAR

 

 

 

 

 

 

 

 

BTK’nın konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamanın tamamına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.