Alcatel-Lucent sosyal medyayı masaya yatırdı

Alcatel-Lucent Enterprise Genesys, dünya çapında müşteri ve iş ortaklarını Prag’da bir araya getirdi. Bu yılki teması “Change The Conversation” olarak belirlenen Genesys G-Force etkinliği kapsamında sosyal medya ve yeni nesil iletişim araçlarının getirdiği dönüşüm anlatıldı. Bilgisayarla telefonu entegre ettiği günden bu yana sektörde pek çok ilke imza atan Genesys’in örnek uygulamalarının da ele alındığı etkinlik 1000’den fazla firmaya ve 1400’den fazla katılımcıya ev sahipliği yaptı.Etkinliğe Türkiye’den, aralarında Akbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, TEB, SBS Türkiye, Digiturk, Albaraka, ISKI, Connect ve Finansbank’ın da bulunduğu pek çok firma da katıldı. Farklı ülkelerden basın mensupları ve analistlerin takip ettiği etkinlik, sosyal medyada yaşanan dönüşümün getirdiği yeni trendleri gözler önüne serdi.

Alcatel-Lucent Enterprise Genesys Satış Direktörü Murat Tipi, etkinlikle ilgili olarak “Bu sene onuncusu gerçekleştirilen G-Force etkinliğine ülkemizden 25 firma ve yaklaşık 80 kişilik bir katılım gerçekleşti. Öncelikle müşterilerimizin göstermiş olduğu bu ilgiye teşekkür ediyorum. Bu etkinlik kapsamında ayrıca gerçekleştirilen sunumlarda ülkemizde çağrı merkezi sektörünün rakip ülkelerle rahatlıkla boy ölçüşebilecek ve uluslararası rakiplerine müşteri hizmetleri konusunda fark atabilecek düzeyde olduğunun altı bir kez daha çizilmiş oldu. Açık platformlar, akıllı telefonlar ve sosyal medya sayesinde ortaya çıkan yeni iletişim olanaklarını verimli kullanma konusunda yol gösterici

bir etkinlikti. İletişimin genişleyen dünyasında yeni nesil araçları kullanmak basit gibi görünse de aslında çok profesyonel bir yaklaşım gerektiriyor. Genesys açık ürün platformu ve birleşik iletişim alanındaki tecrübesi sayesinde bu ihtiyaca en iyi yanıt verecek çözümleri sunuyor. Bununla birlikte çok uzun zamandır, müşterinin kurumlara ulaşabildiği tüm kanalları, araçları ve altyapıyı tek bir platformdan yine tüm iletişim yöntemlerini kapsayacak şekilde yönetme, yürütme, izleme ve raporlamayı gerçekleştiriyoruz. Artık yeni iletişim çağında back office, front office olarak ayrıştırılan yapılar kalmadı. Dolayısıyla bizde Genesys olarak bu ihtiyaçları adresleyerek müşterilerimizin sadece iletişim ihtiyaçlarını değil iş akışlarını da yöneterek çok verimli bir platform sunuyor, müşterilerimizin müşterilerine izlenebilir, daha hızlı, verimli ve etkin hizmet vermelerini sağlıyoruz” dedi.

Etkinlikte açılış konuşmasını yapan Alcatel-Lucent Enterprise EMEA Bölgesi Kıdemli Başkan Yardımcısı Tom Eggemeier artık sosyal medyanın gerçek ve önemli bir iletişim aracına dönüştüğünü anlattı. Twitter’daki mesajların yüzde 50’sinin akıllı telefonlardan gönderildiği örneğini veren Eggemeier “Marka iletişimi sosyal medyaya doğru kayıyor, tüketicinin mutsuzluğunu dile getirme şekli değişiyor. Tüketicinin beklentileri farklılaşıyor ve yeni ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Bu nedenle önce firmanın iletişim anlayışında bir değişiklik yapmak gerekiyor” dedi.

Alcatel-Lucent Uygulamalar Grup Başkanı Paul Segre ise bugün gelişen ve yaygınlaşan iletişim araçlarıyla birlikte eskilerin de var olmaya devam ettiğini belirterek, en doğru yaklaşımın birini tercih etmek yerine tümünü bütünleşik bir şekilde kullanmak olduğunu ve bütün iletişim yöntemlerinin stratejinin bir parçası haline gelmesi gerektiğini söyledi.

Alcatel-Lucent Enterprise Genesys, Genesys Partner Program kapsamında EMEA bölgesinden 12 iş ortağına da “En İyi İş Ortağı Ödülü” verdi. Ödül alan firmalar belirlenirken müşteri memnuniyetiyle ilgili kriterler göz önünde bulunduruldu.

Ana konuşmaların dışında 20 ayrı oturumun yapıldığı etkinlikte, birleşik iletişimin önemi vurgulanırken, müşteri memnuniyeti için tüm iletişim araçlarının entegre şekilde kullanılması gerektiği mesajı verildi. Firmalara yeni iletişim araçlarını bütünleşik bir şekilde kullanmaları için çözümler sunan Alcatel-Lucent Enterprise, akıllı telefonlar, Facebook, Twitter, Youtube gibi sosyal medya araçlarıyla ilgili ileri uygulamalar sunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu