Alcatel Teletaş Avrupa DSL destek merkezi oluyor

Alcatel Teletaş Türk Telekom tarafından işletilen Ulusal Telekomünkasyon Şebekesini desteklemek amacıyla yerel TAC-(Technical Assistance Center) olarak yetkilendirilen Alcatel Teletaş, DSL’in Avrupa’daki ilk destek merkezi haline geldi. Alcatel Türkiye, BBA (Broadband Access) geniş bant çözümleri ve ADSL üzerine odaklı AND (Access Networks Division- Erişim Şebekeleri Birimi) ürün yelpazesi için Belçika’ya bağlı Avrupa’daki ilk DSL destek merkezi olarak seçildi. Haziran 2005’te tamamlanması planlanan proje, Türkiye ekonomisi ve Türk mühendislerinin kendilerini global anlamda geliştirmeleri açısından çok büyük önem taşıyor. Bu proje ile DSL ve AND ürünleri konusunda dünyada en çok know-how’a sahip ülkelerden biri olan Belçika’daki DSL Merkezi’ndeki bilgi birikimi Türkiye’ye ve Türk mühendislerine akmaya başlayacak. Böylelikle, destek verilen projelerle birlikte bu deneyim ve bilgi Türkiye’de de geliştirilebilecek.
Başlanması düşünülen projede, 2006 yılında toplam mühendis kadrosunun 40 kişiye ulaşması bekleniyor.
ABD ve Avustralya dışındaki tüm uluslararası müşterilere DSL alanında destek verecek S-TAC Merkezi, 365 gün 7/24 destek sağlayacak.
Projeyi yürüten Alcatel Teletaş Müşteri ve Saha Destek Grup Müdürü İhsan Özcan konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Alcatel Teletaş olarak, VoIP alanında sahip olduğumuz liderliği, bu proje ile DSL destek alanında da tüm dünyaya göstermeyi hedefliyoruz. Dünya çapında DSL destek merkezi olarak hizmet verebilmek, Türkiye’nin uluslararası projelerde çok daha başarılı olduğunu, birçok ülkeden daha iyi bir alternatif oluşturduğunu göstermek açısından, büyük bir fırsat. Böylelikle, Türk mühendislerinin çalışma biçimini de tüm dünyaya tanıtma imkanını da yakalamış olacağız. Dolaylı olarak, “mühendislik kültürünün” oluşturulmasına da hizmet eden bu proje, uluslararası diğer projelerin de Türkiye’ye gelmesi için örnek oluşturacaktır.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.