Ali Baba’nın yeni patronu

Alibaba Group’un kurucusu Jack Ma’nın 15 Ocak 2013’te görevini yeni nesile bırakmak istemesiyle boşalan CEO koltuğuna Jonathan Lu’nun oturacağı bugün yapılan açıklamayla duyuruldu. Alibaba Group’un yeni CEO’su olarak 10 Mayıs 2013’te yeni görevine başlayacak olan Jonathan Lu, 10 yıldır Alibaba Group bünyesindeki üç iş biriminin yönetiminden ve lider alışveriş sitesi Taobao’nun büyümesinden sorumluydu. Lu, yeni görevine Taobao’nun 10’uncu kuruluş yıl dönümü olan 10 Mayıs’ta başlayacak. Jack Ma, Alibaba Group’un Yönetim Kurulu Başkanı olarak günlük işlere daha az zaman ayıracak, grubun stratejisinden ve gelişiminden sorumlu olacak.
Görev değişikliğiyle ilgili konuşan Jack Ma, Jonathan Lu ile uzun yıllardır birlikte çalıştıklarını belirterek sözlerine
devam etti; ‘Birlikte çalıştığımız 13 yıl içinde Jonathan, Alibaba.com Guangdong satış ekibini kurdu, Alipay’in Kurucu Başkanı oldu, Big Taobao’nun Başkan’ı olarak görev aldı ve Alibaba.com’un CEO’luğunu yürüttü. Jonathan, Alibaba Group’u çok iyi tanıyor, büyümesi ve gelişimi için tutkuyla çalışıyor. Sadece Alibaba Group kültürünün  ve organizasyon yapısının büyümesine katkıda bulunmadı, aynı zamanda eşsiz liderlik vasıflarına ve karizmasına sahip.’

Jonathan Lu, hızlı değişimlerin yaşandığı zorlu bir dönemde yaşadıklarınıı belirterek çalışanlara önceliklerini unutmamaları gerektiğini hatırlattı ve Alibaba Group müşterilerinin her zaman öncelikleri olduğunu söyledi. Şeffaflık ve açıklık politikalarının değişmeyerek devam edeceğini söyleyen Lu, Alibaba.com’un bilgi kaynaklarını herkesle paylaşmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.