Alienware, QD-OLED ailesine iki yeni oyuncu monitörü ekledi

Dell'in oyun bilgisayarı bölümü Alienware, QD-LED teknolojisine sahip iki yeni oyuncu monitörünü CES2024'te tanıttı.

Dell’in oyun bilgisayarı bölümü Alienware, QD-LED teknolojisine sahip iki yeni oyuncu monitörünü CES2024’te tanıttı.  Alienware 32 4K QD-OLED Oyun Monitörü (AW3225QF) ve Alienware 27 360Hz QD-OLED Oyun Monitörü (AW2725DF) – ilk kez CES 2022’de görücüye çıkan ünlü, ödüllü QD-OLEDailesinin yeni üyeleri.

Bu yeni modeller türünün ilk örneği. Her ayrıntıyı şaşırtıcı renk ve kontrastta görmeniz için tasarlanan Dolby Vision HDR ile. Sağda güzellik ve hız bir araya geliyor Dünyanın ilk 360Hz’i QD-OLED oyun monitörü1, size QHD çözünürlükte (2560×1440) 360Hz yenileme hızı ve QD-OLED sonsuz kontrast sağlar. Tüm bu özelliklerin tek bir pakette bir araya getirilmesi, oyuncuların açık bir rekabet avantajına sahip olmasını sağlar. (QD-OLED teknolojisi hakkında hızlı bilgi tazelemek için burayı tıklayın.) İster hızın önemli olduğu yarış oyunlarını, ister keskin görsel doğruluğun önemli olduğu simülasyon ve aksiyon-macera oyunlarını oynuyor olun, artık bir Alienware QD var. -OLED oyun monitörü sizin için mükemmel.

Alienware 32 ile gözlerinize ziyafet çekin 4K QD-OLED Oyun Monitörü (AW3225QF)

Tanıtımı AW3225QFA 2024 CES İnovasyon Ödülü Onur Sahibi, Üstün görsel deneyim için güzellik ve performansı birleştiren. 4K Kavisli QD-OLED panel, yansımayı azaltmaya yardımcı olmak ve aynı zamanda daha konforlu bir izleme deneyimi için sonsuz kontrastlar, gerçek siyahlar ve 1000 nite kadar en yüksek parlaklıkla genişletilmiş çevresel görüş yakalamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Sonuç olarak, kendinizi tamamen oyuna kaptırabilir ve hiçbir ritmi kaçırmazsınız.

En iyiyi isteyen bir PC oyuncusunun veya içerik oluşturucunun ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı 4K AW3225QF, 240 Hz’lik hızlı bir yerel yenileme hızına ve 0,03 ms griden griye tepki süresine sahiptir2, Dolby Vision HDR ve VESA DisplayHDR True Black 400. Dolby Vision HDR teknolojisiyle inanılmaz parlaklık, daha geniş kontrast, daha canlı renkler ve daha keskin ayrıntılarla dolu şaşırtıcı ve daha gerçekçi bir görüntünün keyfini çıkarırsınız. Dolby Vision bunu, standart bir görüntüden 40 kata kadar daha parlak vurgular ve 10 kat daha koyu siyahların yanı sıra ekranda daha önce hiç görülmemiş renkler sunarak ve sizi en sevdiğiniz eğlencenin içine tamamen kaptırarak başarır.

Dolby Vision® HDR teknolojisiyle, standart bir görüntüden 40 kata kadar daha parlak vurgular ve 10 kat daha koyu siyahlar sunan, inanılmaz parlaklık, daha geniş kontrast, daha canlı renkler ve daha keskin ayrıntılarla dolu şaşırtıcı ve daha gerçekçi bir görüntünün keyfini çıkarırsınız .

NVIDIA G-SYNC ve VESA AdaptiveSync ile elde edilen akıcı oyun deneyimiyle ekran yırtılmaları ve takılmalardan kaynaklanan sıkıntıyı azaltın. AW3225QF, yırtılmasız ve takılmasız oyun için size iyi bir Değişken Yenileme Hızı (VRR) deneyimi sunmak üzere NVIDIA tarafından onaylanan NVIDIA G-SYNC Uyumludur.

PC’de değil mi? Endişelenme. Yüksek bant genişliğine sahip HDMI 2.1 FRL’miz (Sabit Oran Bağlantısı) oyuncuların en yeni nesil oyun konsollarından 120Hz performansa ulaşmasını sağlar 4K çözünürlük3birinci sınıf denetleyici duyarlılığı için VRR desteği ve otomatik düşük gecikme süresiyle standart olarak gelir.

Optimize edilmiş bir HDR performansı için kaynak tabanlı ton eşlemeyi uygulayan özel konsol modunu açarak deneyimi daha da ileriye taşıyın. Ek olarak, eARC uyumluluğu, estetiğinizi engelleyen ek optik kablolara ihtiyaç duymadan Dolby Atmos hoparlörlerin veya eARC bağlantı noktasına sahip diğer ses çubuklarının kullanılmasına olanak tanır.

Alienware 27 360Hz QDOLED Oyun Monitörü ile rakipsiz hızı serbest bırakın

Oyuncu odaklı tasarımımız, oyunculara çevre birimleri için daha fazla alan sağlayan minimalize edilmiş altıgen tabanla eşleştirilen, her türlü masaüstü konfigürasyonu için tamamen ayarlanabilir ergonomik bir stand sunar.

QD-OLED teknolojisinde en iyiyi arayan yayıncıların yanı sıra rekabetçi oyuncular da bundan başka bir şeye bakamazlar, bir başkası daha 2024 CES İnovasyon Ödülü Onur Sahibi, AW2725DF. Rekabete hazır hızı QHD çözünürlükte şaşırtıcı renk performansıyla birleştirir. Bu monitör, 360Hz’e kadar yerel yenileme hızıyla oyun içi durumlara yüksek hızda tepki vermenizi sağlar. 0,03 ms griden griye tepki süresi2 net hareket ve neredeyse anlık piksel tepkisi sağlar, böylece bulanıklığa ve gölgelenmeye resmi olarak veda edebilirsiniz. Ayrıca VESA DisplayHDR True Black 400 ile şaşırtıcı derecede zengin renk ve netliği deneyimleyeceksiniz.

Üstünlüğü göster

Hızlı bir hatırlatma olarak QD-OLED, OLED’in en iyi niteliklerinin, OLED’in doğasında bulunan çarpıcı parlaklıkla bütünleştirilmesini ifade eder. Quantum Düstün görsel deneyim için size gelişmiş renk doğruluğu ve kontrast sağlayan bir teknoloji sunar. Alienware monitörlerin 3 katmanlı Quantum Dot yapısı, kendiliğinden yayılan mavi piksellerin ve üstte bir QD nanopartikül katmanının ekranda gördüğünüz diğer renkleri oluşturmasına olanak tanır.

Alienware monitörlerin 3 katmanlı Quantum Dot yapısı, kendiliğinden yayılan mavi piksellerin ve üstte bir QD nanopartikül katmanının ekranda gördüğünüz diğer renkleri oluşturmasına olanak tanır.

AW3225QF Ve AW2725DF İnanılmaz renk ayrıntıları ve titremesiz video oynatımı için sonsuz kontrast oranına sahip olup DCI-P3 gamının sırasıyla %99 ve %99,3’ünü kapsar ve Delta E < 2 renk doğruluğu şaşırtıcı bir performans sunar.

Gerçekçi renklerden ödün vermeden zararlı mavi ışığı azaltan, TUV sertifikalı yerleşik bir donanım çözümü olan Dell ComfortView Plus, uzun oyun seanslarında göz sağlığınızı korur.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu