Ana sayfa BT Gündem Allianz sigorta da tekilleştirme teknolojisine geçti

Allianz sigorta da tekilleştirme teknolojisine geçti

152
0

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 70’ten fazla ülkede 150 bini aşkın çalışanıyla, 75 milyon müşterisine bankacılık, sigortacılık ve varlık yönetimi hizmetleri veren dünyanın en büyük 20. şirketi Allianz, yedekleme sürelerini kısaltmak ve yedekleme altyapısını tekilleştirmeye geçirmek amaçlı projesini GlassHouse Türkiye danışmanlığında gerçekleştirdi.Allianz Network ve Donanım Yöneticisi Bülent Karaçay, sözlerine Allianz BT ekibi olarak en önemli sıkıntıyı yedekleme sürelerinin uzunluğunda yaşadıklarını belirterek başlıyor:

“Verilerimizin korunmasının oldukça önemli olduğu operasyonumuzda, yedekleme sürelerimizin uzunluğu oldukça sıkıntı yaratıyordu. Buna ek olarak, alınan yedekler merkezden başka bir yerde saklanmak üzere kartuşlarla dışarıya çıkarılıyordu. Ciddi bir iş yükü ve risk yaratan bu durum için yedeklemeleri kısaltacak ve kartuş kullanımını minimuma indirecek bir çözüm ve teknolojiye ihtiyaç duyuduğumuza karar verdik.

Bu doğrultuda yedekleme alanında yaptığı çalışmalarla dikkatimizi çeken GlassHouse Türkiye ile bağlantıya geçtik. GlassHouse danışmanlığında hayata geçirdiğimiz bu projeyle yedekleme ortamımızda Tekilleştirme teknolojilerini kullanmaya başladık.”

Bülent Karaçay Tekilleştirme Projesi’nin kurumlarına sağladığı önemli avantajları ise şu şekilde özetliyor:

“Tekilleştirme teknolojisinin sistemimize uygulanmasıyla yedekleme operasyonumuzu basitleştirdik. Ciddi bir maliyet avantajı ve verimlilikte de önemli bir artış sağlandı. GlassHouse Türkiye’nin ihtiyaçlarımıza göre yaptığı yönlendirmeyle EMC Avamar Tekilleştirmeli Yedekleme teknolojisine yaptığımız bu geçişle artık çok daha yüksek miktarda veriyi çok daha hızlı ve güvenilir bir ortamda saklayabiliyoruz.

Kısa başlıklar olarak özetlemek gerekirse; kartuş operasyonu veri merkezimizde tamamen ortadan kalktı. Manuel, yani elle yapılan işlemler büyük oranda azaldı ve yedekleme işlemleri otomatikleştirildi. Yedeklemeler hızlandı, geri dönüş süreleri kısaldı. Tüm bunların dışında disklerde saklanan veriler ile veri güvenliği garanti altına alındı.”