Almanya 2006 altyapısı Avaya’dan

2006 FIFA Dünya Kupası sponsoru olan Avaya, Almanya’nın Frankfurt şehrinde 2006 FIFA Dünya Kupası için inşa edilen yeni stadyumunun, ses ve veri bütünleşik altyapısı ile uygulamalarını kuracağını açıkladı.Deutsche Telekom T-Com işbirliği ile gerçekleşen anlaşmaya göre 1920’lerde aynı yerde bulunan stadyumun yerine yapılan, 48.000 koltuklu yeni stadyum 126 milyon €’luk yatırımın bir parçası. Bu çözüm Deutsche Telekom’un ortağı ve Avaya Gümüş İş Ortağı olan Deutsche Telekom Networks, Projects & Services GmbH tarafından sağlanacaktır. Frankfurt Stadyumu, Almanya’da yapılacak olan 2006 FIFA Dünya Kupa’sı maçlarının oynanacağı 12 stadyumdan biri.

Avaya, bütünleşik iletişim çözümüyle dünyanın en büyük spor organizasyonu olan 2006 FIFA Dünya Kupası’nda yeni stadyumun ses ve veri ihtiyaçlarını karşılayacağını taahhüt ediyor. Mayıs 2005’te tamamlanacak kurulum ve test aşamasını takiben, sistemin yetenekleri Haziran 2005’te Frankfurt Stadyumu’nda yapılacak olan FIFA Konfederasyon Kupası’nın açılış, final ve diğer maçlar esnasında gerçek ortamda test edilecek.

Eğer iletişim ağı herhangi bir nedenle çökerse, Avaya tasarımının sonucu olarak, Frankfurt Stadyumu yedek işlemcilerin kurulumu ile genişletilen iletişim altyapısı güvenirliliğine ve eş zamanlı yedekleme gücüne sahip olacak. Örneğin, 2006 FIFA Dünya Kupası’nda haber geçen basın mensupları herhangi bir iletişim sorunu yaşamadan güvenilir ve esnek iletişim ağı sayesinde stüdyolarına devamlı haber gönderebilecekler.

Bununla beraber 2006 FIFA Dünya Kupası lokasyonlarında kullanılacak kablolama ile Frankfurt’taki maçlar verimli şekilde yönetilecek. Bu da, heyecan dolu bu organizasyonu yayınlayacak bütün çalışanlara kesintisiz ve güvenli iletişim olanağı sağlanacağı anlamını geliyor.

Avaya FIFA Dünya Kupası programının Yönetici Direktörü Doug Gardener, “Kore ve Japonya’da yapılan 2002 FIFA Dünya Kupası sırasında iletişim ağının sorunsuz şekilde çalışmasını göz önüne alırsak, Avaya bütün dünyaya kesintisiz bütünleşik iletişim sağlayabildiğini göstermiştir. Köln Stadyumu’ndaki kurulumu bitirdik ve Frankfurt’taki yeni inşaat projesi üzerinde çalışmayı ve stadın 2006 FIFA Dünya Kupasındaki rolünü görmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.