AMD’den 5 yeni işlemci

AMD, KOBİ’lerin düşük tüketim ve dengeli sistem ihtiyacını, büyük kurumların ve kamu dairelerinin daha yüksek watt başına performans isteklerini karşılayan beş yeni AMD Opteron™ 6100 serisi işlemcinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Acer, Dell ve HP gibi önemli ortaklar, bu çeyrek içinde yeni 12 ve 8 çekirdekli AMD Opteron işlemcilerine dayalı yeni sistemler çıkaracak veya mevcut sistemlerini bu işlemcilerle güncelleyecekler.“Bu yeni sunucu işlemcileri, eskisinden çok daha fazla performans sunuyor,” diyen AMD Sunucu Birimi Genel Müdürü Patrick Patla, şöyle devam etti: “Geçen yıl AMD Opteron 6000 serisi platformları piyasaya sürerek ”dört işlemci” sınırını aştık ve piyasanın watt başına ve birim fiyat başına performans taleplerini karşıladık. Müşterilerimizin ölçümleri ve ifadeleri bu gelişmeleri kanıtlamaktadır ve yeni piyasaya sürülen beş işlemci de, vizyonumuz doğrultusunda harekete devam ettiğimizin göstergesidir.”
· İki yeni AMD Opteron HE işlemci, piyasanın web sunuculuğu, sanallaştırma ve internet tabanlı bilişim yüklerine uygun, ölçeklenebilir ve enerji tasarruflu sistem ihtiyacını karşılamaktadır.

· Yeni AMD Opteron SE işlemci, HPC, mali hizmetler, veritabanları ve yeni sanallaştırılmış veri merkezleri gibi önemli ortamlarda yüksek performans sunar.

· Bu işlemciler, AMD Opteron 6000 serisi platformuyla soket bakımından uyumludur. AMD’nin yakında çıkacak 16 çekirdekli “Bulldozer” tabanlı Opteron işlemcileri de uyumlu olacaktır.

· Yeni AMD Opteron işlemcilere sahip AMD Opteron 6000 serisi platformlu sistemler, Acer, Appro, Cray Inc., Colfax, Dawning, Dell, HP, Microway, NCS Technologies, Inc., Nor-Tech, Penguin, SGI, Silicon Mechanics ve ZT Systems gibi OEM’ler ve sistem üreticileri tarafından piyasaya sürülüyor.

· AMD Opteron 6000 serisi platformlarını kullanan sunucular, ortaya koydukları mükemmel performans, değer ve enerji tasarrufuyla Intel Xeon işlemcisi tabanlı sistemlere fark atıyor. Bu farkın ölçüldüğü önde gelen ölçüm uygulamaları arasında SPECint®_rate2006, SPECfp®_rate2006 ve TPC-C Value (fiyat/tpmC) sayılabilir

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu