AMD, E3’te Üst Düzey İşlemciler ve Platformlar İçin FX Markasını Açıkladı

AMD, Elektronik Eğlence Fuarı’nda (E3), bilgisayar işlemcileri ve platformları için FX markasını tekrar piyasaya sürdüğünü duyurdu. FX markalı ürünler, bilgisayar oyunu ve HD eğlence tutkunlarını hedef alacak. AMD ayrıca “Oyunun Evrimi” programına yeni üyelerin katıldığını ve bilgisayar oyunu deneyiminin Eidos Montreal’in “Deus Ex: Human Revolution” oyununda doğal HD3D desteğinin yanı sıra Bioware, Creative Assembly ve Codemasters ile yapılan yeni işbirlikleriyle bir adım daha ileri gideceğini duyurdu.

FX Markası, Oyun ve HD Eğlence Tutkunlarına Birinci Sınıf Bir Deneyim Yaşatıyor

FX markası, AMD’nin oyun ve HD eğlence deneyimlerinde mükemmeli sunmak için tasarlanmış en hızlı işlemcilerini ve en güçlü platformlarını kapsıyor. Bu işlemci ve platformlar, grafik açısından yoğun uygulamalarda da mükemmel performans sunuyor ve AMD Eyefinity ile çoğul ekran uygulamasını destekliyor. FX markasına firen ilk platform olan “Scorpius” platformu, yeni çıkan AMD 9 serisi yonga setli ana kartlara ve AMD Radeon™ HD 6000 serisi ekran kartlarına ek olarak, yakında çıkacak olan doğal sekiz çekirdekli “Zambezi” işlemcisini de içerecek.

“AMD’nin FX markası, bilgisayar tutkunlarına benzersiz bir deneyim yaşatacak,” diyen AMD Küresel Ürün Pazarlama Başkan Yardımcısı Leslie Sobon, şöyle devam etti: “Kilitli özelliği olmayan ve doğal sekiz çekirdekli bir işlemciyi en ileri yonga seti teknolojileri ve en yeni ekran kartlarıyla birleştirerek, FX müşterilerine çok zengin özellikler bilgisayarlarının performansı üzerinde tam kontrol sunacağız.”

AMD, “Oyunun Evrimi” Programına Yeni Üyeler Ekledi

Bilgisayar oyunlarında yenilikçiliğe ve oyun tutkunlarına açık ve gelişkin bir deneyim sunmaya kararlılığını sürdüren AMD, “Oyunun Evrimi” programının ikinci yılında işbirliklerini genişletmeye devam ediyor. Mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunmak için, en iyi yazılım geliştiricilerle çalışmayı sürdürüyor. Oyunun Evrimi, AMD’nin Microsoft tarafından sunulan en son grafik teknolojilerini kullanan Microsoft DirectX® 11 oyunlarına desteğini, AMD Eyefinity çoğul ekran kurulumları, AMD Çift Grafik (bir bilgisayarda birden çok grafik işlemcisi) ve doğal AMD HD3D desteğiyle birleştirerek, gerçekten sürükleyici bir üçboyutlu görsel deneyim için standart esaslı stereo üçboyutlu görüntü kapasitesini ortaya çıkarıyor.

“AMD’nin geçen yıl başlattığı açık stereo 3B girişimiyle birlikte geliştiriciler, farklı sağlayıcıların 3B gözlükleri ve ekranlarıyla uyumlu doğal 3B desteğini benimsiyor,” diyen AMD Yazılım Geliştiricileriyle İlişkiler Direktörü Neal Robison, şöyle konuştu: “Geliştiricilerin duyduğu bu heyecanın ilk meyvesi, doğal stereo 3B desteği sunan ve Eidos-Montreal tarafından geliştirilen ‘Deus Ex: Human Revolution’ olacak.”

AMD HD3D ile oyun tutkunları, daha gerçekçi bir deneyim için stereoskopik üçboyutlu görüntülere kavuşuyor. AMD HD3D teknolojisi, teknoloji ortaklarının 400’den fazla oyununu desteklerken, açık 3B ekosistemi de en geniş 3B seçeneklerinin en uygun maliyetlerle sunulmasını teşvik ediyor.

“Bilgisayar yazılımı ve donanımında önde gelen yenilikçi şirketlerden biri olan AMD ile çalışmaktan teknolojilerini ‘Deus Ex: Human Revolution’ adlı oyunumuzda kullanmaktan çok memnunuz,” diyen Square Enix stüdyosu Eidos-Montreal’in genel müdürü Stephane D’Astous, şöyle devam etti: “‘Deus Ex: Human Revolution’ın AMD HD3D özellikli donanımı doğal olarak destekleyen ilk bilgisayar oyunu olması da çok önemli. AMD Eyefinity teknolojisiyle birleştiğinde, oyun tutkunlarına sürükleyici bir öykü ve heyecanlı aksiyonla dolu baş döndürücü bir deneyim sunacak.”

AMD’nin Eidos dışındaki yeni ortakları arasında Bioware’in “Dragon Age II”, Creative Assembly’nin “SHOGUN 2: Total War“ ve Codemasters’ın “DiRT 3” gibi DirectX 11, AMD Eyefinity ve AMD Çift Grafik destekli oyunları sayılabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu