AMD şimdi de PC işinde

AMDözellikle işletmeler için geliştirilmiş AMD işlemcili ticari masaüstü ve dizüstü çözümleri tasarlamaya yönelik girişimi AMD Business Class’ı duyurdu. AMD Business Class teknolojisi, OEM ve sistem üreticilerine, olağanüstü performans ile enerji tasarrufu, sektör lideri dayanıklılık, temel güvenlik ile yönetim özellikleri sunmanın yanında, küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) pazarına uygun, test edilmiş ve onaylanmış bir ticari platform geliştirmeleri için gerekli en yüksek katma değeri ve gelişmiş araçları sunuyor. AMD Business Class girişimiyle birlikte, AMD’nin ticari açıdan istikrarlı yeni AMD Athlon™ ve AMD Phenom™ işlemcileri de piyasaya sürülüyor.

“BT karar mercilerinin seçecekleri çok sayıda ticari istemci çözümü vardır ve hangi sistemin işletme açısından en çok değer sağladığı her zaman belirgin değildir,” diyen AMD Yürütmeden Sorumlu Başkanı Dirk Meyer, şöyle konuştu: “AMD Business Class işlemcileri temelde dünyanın en gelişmiş sunucularına güç veren yenilikçi teknolojiye dayalıdır. Çözümlerimiz, ticari müşterilere, platformlarının ticari uygulamalar düşünülerek geliştirildiği güvencesini vermektedir ve bilgisayar altyapılarından daha uzun süre daha çok değer elde etme avantajı sağlamaktadır.”

AMD aynı zamanda, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli kurulumlarla hazırlanabilen ilk AMD ticari masaüstü platform çözümünü de tanıttı. Ürünün piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren 24 aya kadar istikrar ve kullanım ömrü sunan geniş bir işlemci yelpazesine sahip olan platformun işlemci seçenekleri arasında gerçek AMD Phenom X3 üç çekirdekli ve AMD Phenom X4 dört çekirdekli işlemcilerin yanında AMD Athlon X2 çift çekirdekli işlemciler de var. OEM’ler AMD 780V yonga setleri veya isteğe bağlı ATI Radeon™ HD 3000 serisi harici ekran kartları arasından tercih yapabiliyorlar ve platform AMD dışı ekran kartları ve yonga setlerini de destekliyor. AMD Business Class’ın ticari dizüstü bilgisayarlarının, yakında piyasaya çıkacak “Puma” kod adlı yeni nesil dizüstü platformuna dayalı olması ve birçok fiyat noktasında rekabetçi üretkenlik ve pil ömrü sunması bekleniyor.

“İster beş, ister elli, ister elli beş bin masaüstü bilgisayar alacak olsunlar, dünyanın en büyük bilgisayar satıcısı olan HP, kurumsal bilgisayar müşterilerinin ne istediğini biliyor,” diyen HP Kişisel Sistemler Grubu Genel Müdürü Alan Reed, şöyle söyledi: “Kurumlar bize bir numaralı önceliklerinin kurulum istikrarı olduğunu söylüyorlar. Biz de bu nedenle, bugün piyasaya sürdüğümüz HP Compaq dc5850 Business PC gibi istikrarlı, enerji tasarruflu masaüstü platformlarda AMD Business Class’ı kullanmaktan çok memnunuz.”

Enerji Tasarruflu Performans

AMD Business Class ile işletmelerin gerçek kullanım koşullarındaki üretkenlik ihtiyaçlarını karşılama kararlılığının altını çizen AMD, aynı zamanda enerji tüketimini de kontrol altında tutmaktadır. Ticari açıdan istikrarlı AMD Phenom X3 işlemcileri, çok kanallı uygulamalar ve yoğun çoklu görev durumları için çift çekirdekli işlemcilerle yetinemeyen, ancak dört çekirdekli işlemcinin maliyetini de yüklenmek istemeyen kullanıcılar için makul bir seçenek. AMD işlemcileri ve AMD 780V yonga setinin boştaki düşük enerji tüketimi, üreticilerin yeni ENERGY STAR® 4.0 koşullarına uygun, tüketimi düşük, küçük tasarımıyla yerden kazandıran modeller geliştirmesine yardımcı oluyor. Ayrıca, yeni ticari seride bulunan iki AMD Athlon işlemcisi, endüstride bir ilki gerçekleştirerek 45 vat güç tüketimiyle çalışıyor.

“Hem küçük, hem büyük işletmeler 12 ila 18 ay arasında istikrar sunan standart masaüstü sistemleri arıyor ve bunların kullanıcı isteklerine uyacak esneklikte olmasını tercih ediyor,” diyen IDC Başkan Yardımcısı Bob O’Donnell, şöyle devam etti: “Daha fazla istikrar ve kullanım ömrü, daha çok üretkenlik ve enerji tasarrufu sağlayan standartlaşmış platformlar, işletmelerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılıyor.”

Endüstri Lideri İstikrar ve Kullanım Ömrü

AMD Business sayesinde işletmeler, daha çok işi daha uzun süreyle yapan bilgisayar altyapıları geliştirebilir. AMD Business Class, 24 aya kadar istikrarlı masaüstü platformlarıyla, kuşaklar arası uyumluluğu arttırıyor ve daha uzun kullanım ömrüyle BT altyapısındaki kesintileri azaltıyor. Ticari masaüstü platformu ayrıca Windows Vista®’nın zengin görselliğinden ve üretkenlik özelliklerinden en iyi biçimde yararlanarak sistemin doğru zamanda yükseltilebilmesine imkan tanıyor.

“Dell, BT’ni sadeleştirme odaklılığını sürdürerek, teknoloji geçişlerinin sıkıntısını ve yüksek maliyetini ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor,” diyen Dell Ürün Grubu Müdürü Darrel Ward, şöyle devam etti: “AMD Business Class teknolojisi ve AMD Phenom işlemcilere sahip Dell OptiPlex 740, istikrarlı, yönetimi son derece kolay ve enerji tasarruflu sistemlerle, bu çabasını bir adım ileri götürüyor.”

“İster küçük işletmeler olsun ister çok uluslu şirketler, tüm ticari kullanıcılar üretkenliğin azami olmasını istiyor,” diyen Microsoft Windows Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Mike Nash, şöyle konuştu: “Bunu düşününce, AMD Business Class Platformunun ticari Windows Vista kullanıcılarının çok çekirdek teknolojisinin avantajlarından yararlanmasına imkan tanıyacak olmasından çok memnunuz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.