AMD Türkiye’de yeniden yapılanıyor

AMD , Türkiye’de yeni bir kuruluşu faaliyete geçirerek ülkenin giderek artan tüketici pazarında sağlam bir yer edinmeye karar verdiğini duyurdu. Türkiye’de bir AMD ofisinin açılması, şirketin bölgedeki müşteri ve ortaklarına daha yakından destek vermenin yanında, çokuluslu müşteriler ve önemli perakende ortaklarıyla daha iyi işbirliği yapılabilmesini de beraberinde getirecek. “Türkiye, AMD’nin en çok önem verdiği ülkeler arasında, biz Türkiye’nin potansiyeline inanıyoruz, tüm bu gelişmeler de inancımızın göstergesi,” diyen AMD Ortadoğu, Türkiye ve Afrika Bölgesi (META) Genel Müdürü Bernard Biolchini, şöyle devam etti: “META Bölgesi büyüme stratejisi kapsamında Türkiye’de geliştirdiğimiz yeni yapı ile AMD’nin marka ve ürün bilinirliği artarak yeni iş fırsatları ortaya çıkaracak.”

Yeni yapının perakende ve tüketici odaklı faaliyetlere daha fazla önem verecek olması nedeniyle, AMD’nin tüketiciye dönük faaliyetlerinin iş geliştirme müdürlüğüne Ömer Çelebioğlu atandı. Bilişim piyasasında geniş deneyim sahibi Çelebioğlu, AMD Türkiye’nin son tüketici odaklı satış, pazarlama faaliyetleri, stratejik planlama ve iş geliştirme faaliyetlerinden sorumlu olacak.

AMD Türkiye’nin Kanal Ortaklıklarından Sorumlu Yöneticisi Bahadır Erbaş kanal işbirliklerinin geliştirilmesi ve sürdürülebilirliğinden sorumlu olmaya devam edecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu