Ana sayfa BT Gündem Anadolu Bilişim Efes ile doğu bloğuna açıldı

Anadolu Bilişim Efes ile doğu bloğuna açıldı

108
0

Anadolu Bilişim Hizmetleri’nin(ABH) strateji ve vizyonu açısından önemli bir yere sahip olan Efes Pilsen’in SAP R/3 (E-Global) projelerine Sırbistan, Moldova ve Kazakistan fabrikalarında başladı. Anadolu Bilişim Hizmetleri bu proje ile 3 ülkede, 5 farklı lokasyonda ve 4 farklı şirket için uyarlanmış toplam 500 kullanıcıya hizmet vermeye başladı.

ABH’den Adriyatik’ten, Çin’e uzanan projeler

Geniş bir coğrafyada çokuluslu şirketlerle global anlaşmalara imza atan ABH’nin son projesi Efes Pilsen ile oldu. ABH’nin büyüme stratejisinde ilk sırada yer alan Kazakistan, Sırbistan ve Moldova’da SAP Kurumsal Kaynak Planlama Şablonu’nu 6 ay gibi kısa bir sürede uygulamaya başladı. ABH’nin yurt dışında başlattığı atılımlarla ilgili olarak ABH Genel Müdürü Tayyar Bacak: “Katma değerli hizmetlerimizi, öncelikli olarak bu coğrafyadaki Türk şirketlerine, ardından da çok uluslu şirketlere vereceğiz” dedi.

01 Ocak tarihinde Sırbistan’da, 01 Mart tarihinde Moldova’da canlı kullanıma başlanan projenin son ayağı olan Kazakistan’daki SAP ERP projesi Haziran ayında aktif hale geldi.

Teknolojik altyapıyı İstanbul’da kuran ABH, her üç ülkeden ağ bağlantıları gerçekleştirerek kullanıcıların İstanbul’daki ABH veri ve işlem merkezinden hizmet almalarını sağladı. Bu sistemle artık Efes Pilsen’in bulunduğu bu üç ülkede iş yapma sistemleri ABH’nin sunduğu E-global projesi ile aynı çerçevede yapılabilmekte.

Projede; Finans, Maliyet Muhasebesi, Malzeme Defteri, Duran Varlıklar, Satış ve Dağıtım, Üretim Planlama, Satın Alma, Malzeme ve Stok Yönetimi, İnsan Kaynakları Personel Yönetimi modülleri uyarlandı.