Ana sayfa BT Gündem Ankaralı mesai yerine elektronik markete gitti

Ankaralı mesai yerine elektronik markete gitti

74
0

Electro World, Ankara’daki dördüncü, Türkiye genelindeki 11. mağazasını Ankara Ankamall AVM’de 5.000 Ankaralı ile birlikte açtı. Ankaralılar 65 farklı elektronik ürün grubunda, 5 yüzün üzerinde marka ve 25 bin çeşit ürünü, 5 bin metrekare satış alanında %60’a varan indirim ve görülmemiş fırsatlar sunan Electro World’den ilk 3 saat içerisinde 1.500.000 TL tutarında elektronik ürün satın aldı. 42 kasanın aralıksız işlem yaptığı mağazada 150 çalışan görev yaptı. Kuyrukta bekleyen tüketicilere 5.000 simit, 10.000 çay ve 10.000 su dağıtıldı. Electro World Türkiye Genel Müdürü Bahadır Özbek, görülen yoğun ilgiden çok memnun olduklarını ifade ederek “Rakiplerimizin hiçbir açılış gününde gerçekleştiremediği bir ciroyu biz 4 saatte yaptık. Demek ki elektronik perakendeciliğinde tüketiciyi en iyi biz anlıyoruz ve bu işi en iyi biz yapıyoruz. Biz açılışlarda sadece birkaç üründen oluşan stok adeti ile ortaya çıkıp müşterilerimizi hayal kırıklığına uğratmıyoruz. Açılışlarımızı tüketiciler için bir fırsat gününe dönüştürüyoruz, bir elektronik bayramı yaşatıyoruz. Bu da bilgi birikimi, uluslar arası tecrübe ve müşterilerimizi dinleyerek elde ettiğimiz bir başarı.” şeklinde konuştu.

Özbek açıklamalarına; “Bu başarıyı sadece açılışlarda değil sürekli kendimizi yenileyerek her zaman gösteriyoruz. Ankamall açılışı, sadece açılış cirosu ile değil sunduğu yeniliklerle de en iddialı. Elektroniğin doktoru “TechGuys” hizmet noktalarını da Ankamall ile devreye aldık. DSGi grubunun global hizmet noktası olan “TechGuys” hizmet birimlerini mağazalarımıza taşıdık. Telekom ve GSM ürünlerinde yazılımdan donanıma tüm elektronik kullanıcılarına hizmet sağlıyoruz ve danışmanlık yapıyoruz. Tüm teknik servis süreçlerini takip ediyor, müşterinin hakkını koruyoruz. Ayrıca sektörde sadece biz ürünün arızalı çıkması durumunda 30 gün içinde servis raporu istemeden ürünü yenisi ile değiştiriyoruz. İşte bu nedenle elektronik ürün kullanımında gerçek tüketici desteğini “TechGuys” hizmet noktaları ile biz sunuyoruz.” şeklinde devam etti.

Londra, Prag, Roma ve Oslo’dan sonra mağazacılıkta Avrupa’nın en yeni uygulamalarını Ankamall mağazası ile Türk tüketicisi ile buluşturan ve bugün 35 bin metrekarenin üzerinde satış alanı ile hizmet veren Electro World, 5 yıl içerisinde 150 bin metrekare satış alanına ulaşmayı hedefliyor.