Ana sayfa BT Gündem APC Infrastruxure mimarisi ile yeni çözümler sunuyor

APC Infrastruxure mimarisi ile yeni çözümler sunuyor

90
0

Kritik güç ve soğutma sistemlerinde dünya lideri olan APC by Schneider Electric satıcıdan bağımsız bir yönetim platformu sağlayan InfraStruxure mimarisinin yeni yazılımı ile bütüncül izleme ve veri merkezi fiziksel altyapı olaylarına otomatik yanıtla sanallaştırma sağlıyor.APC by Schneider Electric, Infrastxucture mimarisi yönetim yazılımının yeni sürümü, satıcıdan bağımsız bir yönetim platformu sağlarken, kurumun karbon izini azaltıyor. Şirketlerin güç, soğutma, raf sistemleri ve güvenlik sistemleri dahil veri merkezinin tüm temel alanlarında aktif açık yönetim sağlayarak enerjiyi korumasına ve maliyetleri azaltmasına da yardımcı olan yeni InfraStruxure yönetim yazılımı, veri merkezi fiziksel altyapı olaylarına otomatik yanıtla sanallaştırma sağlıyor. Yeni InfraStruxure sürümü kullanıcılara veri merkezi varlıklarını izlemek ve yönetmek için temel bir platform sağlarken aynı zamanda bina yönetimi sistemleri ve tam entegrasyon özellikleri de geliştiriyor.

Soeren Brogaard Jensen

APC by Schneider Electric Kurumsal Yazılımlar Başkan Yardımcısı: “InfraStruxure yönetim yazılımını toplam karbon izinin azaltılmasını sağlamak amacıyla güncelledik.”

Yeni InfraStruxure sürümünün kullanılmasını, planlı çalışma süresini verimli kılmak ve enerji verimliliğini maksimuma çıkarmak amacıyla BT yöneticileri için zorunlu tuttuklarını belirten APC by Schneider Electric Kurumsal Yazılımlar Başkan Yardımcısı Soeren Brogaard Jensen işletmelerin enerji verimliliğini maksimuma çıkarmak ve veri merkezi işlemlerinin karmaşıklığını minimuma indirmek için yeni yollar aradıklarını belirtti. Konuyla ilgili açıklama yapan Soeren Brogaard Jensen: “InfraStruxure yönetim yazılımını kritik izleme ve ölçüm sağlamanın yanı sıra sanallaştırmanın sorunsuz uygulanması ve toplam karbon izinin azaltılması için kapsamlı yükseltmeler sağlamak amacıyla güncelledik. APC’nin InfraStruxure yönetim paketini kullanan BT yöneticileri sonunda fiziksel altyapılarının gezer yükleri destekleyip destekleyemeyeceği konusunda endişelenmeden sanallaştırmayı uygulayabilirler. Bu yükseltmeler müşterilerin mevcut kaynakları maksimuma çıkarmasını, enerjiyi korumasını ve geleceği daha iyi planlamasını sağlar.” dedi.

Yeni InfraStruxure sürümünün geliştirilmiş özellikler arasında veri merkezi proje yönetimi aracı olan InfraStruxure Capacity, Etki Analizi Uygulaması ve özel raporlama ve sanal makinelerin taşınmasını sağlayan InfraStruxure Operations 6.1 Capacity Manager yazılımları bulunuyor. Bu yeni özelliklerle InfraStruxure yönetim yazılımı BT yöneticilerinin kapasiteyi sıra, raf ve sunucu düzeylerinde hizalamasını sağlarken, kullanıcılara veri merkezi fiziksel altyapısını anında durum bildirimleri ve uyarılarıyla izleme olanağı sunuyor.

· InfraStuxure Efficiency 1.1 ile BT yöneticileri, CO2 emisyonları, PUE (Güç Kullanım Verimliliği) ve DCIE (Veri Merkezi Altyapı Verimliliği) dahil veri merkezi alt sistemlerinin aylık enerji tüketimi hakkında hızlı ve kolay bir şekilde rapor hazırlayabilmektedir. Yerel güç üretimi CO2 emisyonu ve yerel kamu hizmetleri verileriyle ilişkilendirmek üzere karbon izi ve enerji maliyetleri kullanıcı tarafından yapılandırılabilir veya otomatik olarak hesaplanabilir ve böylelikle emisyonlar ve enerji maliyetleri hakkında daha doğru bir temsil sağlamaktadır.

· InfraStruxure Capacity içindeki yeni ağ yönetimi aracı BT yöneticilerinin bağlantıyı belgelendirmelerini, ağ yapılarını yönetmelerini ve ağ kullanımını planlayıp kontrol etmelerini sağlamaktadır.

· InfraStruxure Operations 6.1, yazılımın artan entegrasyon özelliklerinin bir örneği üzerinden PRO Pack, Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2008 R2 ile gerçek zamanlı iletişimidir. Bu yeni özellik sanal makineleri otomatik olarak sağlam, güvenli ana sunucu ortamlarına taşır ve sanal makinelerin fiziksel sunucularla ilişki kurma yöntemi hakkında görünürlük sağlamaktadır. Ayrıca InfraStruxure Operations, Virtual Machine Manager’ın güç, soğutma, güvenlik ve ortam dahil kritik fiziksel altyapı uyarıları ve olaylarının farkında olmasını sağlarken, sanal makineleri veri merkezindeki daha az etkilenmiş alanlara taşımak için düzeltme işlemleri de gerçekleştirebilmektedir