Apple’dan devrimsel bir ürün daha: iPod Photo

Dünyanın yenilikçi şirketi Apple, iPod’u bir adım daha ileriye taşıyan devrimsel bir ürünü daha dünya pazarına sundu. Tüm müzik ve fotoğraf arşivinizi yanınızda taşıyabileceğiniz iPod ailesinin yeni üyesi iPod Photo, Aralık ayında Türkiye’de olacak. iPod Photo’nun iPod’dan en büyük farkı müzikler haricinde arzu edildiği takdirde 4 Megapixel büyüklüğünde 25 bin adete kadar fotoğraf depolayabilme imkanı sunması. Böylece iPod Photo’nun yüksek çözünürlüklü ekranında fotoğrafları da görmek artık mümkün. 10 bin adete kadar şarkı kapasiteli 40 GB ve 15 bin adet şarkı yükleyebileceğiniz 60 GB modelleri ile pazara çıkan iPod Photo, geliştirilmiş pil ömrü ile kullanıcılarına 15 saate kadar müzik dinleme veya 5 saate kadar slayt gösterimi imkanı sunuyor.

Bilkom’un Türkiye’de tek yetkili temsilcisi olduğu, teknoloji dünyasının yenilikçi şirketi Apple tarafından önceki gün dünyaya tanıtılan iPod Photo, iPod’u bir adım daha ileriye taşıyor. Apple’ın yeni ürünü iPhoto ile kullanıcılar, favori müziklerini ve favori fotoğraflarını bir araya getirerek büyüleyici slayt gösterimleri yapabiliyorlar. TV çıkışı özelliği ile hazırlanan slayt gösterimlerini projeksiyon cihazına veya televizyona aktarmak mümkün olabiliyor.

Dünyanın en çok tercih edilen MP3 çaları
2001 yılında pazara çıktığı anda müzik dinleme alışkanlıklarını tamamen değiştiren iPod, 2004 yılının son çeyreğinde 2 milyon adetten fazla satılarak kırılması güç bir rekora imza attı. Halen dünya MP3 çalar pazarının lideri durumunda olan iPod’un, beş farklı renk seçeneği bulunan iPod mini modeli ise gençlerin yoğun ilgisini çekmeye devam ediyor.

Muhteşem renkli ekranı ve aydınlatması ile iPod’un yeni modeli iPod Photo, fotoğrafları net bir şekilde gösterebiliyor. Böylece kullanıcılar dijital fotoğraf arşivlerini istedikleri yere götürebiliyor, anılarını kolaylıkla aileleri ve arkadaşlarıyla paylaşabiliyorlar. iPod Photo, tamamen renkli, albüm kapağı gösterimi, ajanda, kişiler ve oyunlar özellikleriyle de kullanıcılarına yepyeni bir iPod deneyimi sunuyor.

Apple’ın patentli Auto-Sync teknolojisi, iPod Photo FireWire veya USB kablo ile Mac veya PC’ye bağlandığı zaman, bilgisayardaki tüm fotoğraf ve müzik arşivinin kolayca iPod’a aktarımını ve senkronizasyonunu sağlıyor. iPod Photo, aynı zamanda Mac ve PC’deki en iyi müzik arşivleme programı iTunes 4.7 ile entegre çalışıyor ve dünyanın bir numaralı müzik sevisi iTunes Music Store’a erişim imkanı veriyor. iPod Photo kutusu içinde kullanıcılara ses ve görüntü çıkışlı dock, kulaklık, FireWire kablo, USB kablo, AC adaptör, siyah taşıma çantası ve iTunes 4.7 CD’si birlikte sunuluyor.

Dev müzik grubu U2’ya özel seri: U2 iPod
Apple iPod Photo’nun lansmanını yaptığı toplantıda ünlü İngiliz müzik grubu U2’nun adını taşıyan özel seri U2 iPod’ları da tanıttı. Cihazın arkasındaki metal bölümde başta Bono olmak üzere tüm U2 elemanlarının imzaları bulunuyor. iPod beyazına alternatif olarak siyah renkte üretilen U2 iPod’un kontrol tekerliği ise kırmızı renkte tasarlanmış. U2 iPod sadece 20 Gb kapasiteli tek model olarak üretildi.
Türkiye’de Aralık ayında satışa çıkması beklenen iPod Photo’lar hakkında daha detaylı bilgi almak için www.apple.com.tr adresini ziyaret etmek ya da 0216 522 14 14 numaralı Bilkom destek hattını aramak mümkün.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.