Apple iphone 12 modellerini tanıttı

Apple, beklenildiği gibi 5G destekli iPhone 12 ismini verdiği yeni seri telefonlarını tanıttı. iPhone 12 Pro ve iPhone Pro Max önceki modellerden tasarımları, yeni işlemcileri ve seramik ekran ile ayrılıyor. 

Apple 5G deneyimi sunan iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’i tanıttı.Yeni modeller yeni bir tasarıma ve bir iPhone’da daha önce görülmemiş bir dayanıklılık sağlayan yepyeni Ceramic Shield ön yüzeyle korunan iPhone’da bugüne kadar görülmüş en büyük kenardan kenara Super Retina XDR ekranlara sahip. Apple, amiral gemisi modellerinin yanında iPhone 12 ve iPhone 12 mini olarak isimlendirdiği daha ekonomik model telefonlarını da tanıttı.

Bir akıllı telefondaki en hızlı çip olan, Apple tasarımı A14 Bionic çip fotoğraflarda daha yaratıcı bir kontrol için yepyeni Apple ProRAW gibi etkileyici bilişimsel fotoğrafçılık özelliklerine güç veriyor ve ilk kez, saniyede 60 kareye kadar uçtan uca Dolby Vision video deneyimine imkan sağlıyor.

eniden düşünülmüş pro kamera sistemleri büyük bir Ultra Geniş kamerayı, iPhone 12 Pro Max’te daha da büyük bir odak uzunluğuna sahip bir Telefoto kamerayı ve hem aydınlık hem loş ortamlarda profesyonel kalitede muhteşem fotoğraflar ve videolar çekmek için yeni Geniş kameraları içeriyor. iPhone 12 Pro modelleri, etkileyici artırılmış gerçeklik (AR) deneyimleri için yeni bir LiDAR Tarayıcısı ve yüksek güçlü kablosuz şarj ve iPhone’a kolayca takılan yepyeni bir aksesuar ekosistemi sunan MagSafe ile geliyor.

İphone 12 fiyatları ABD için 699, 799, 999 ve 1.099 dolardan başlayan fiyatlar olarak açıklandı.
iPhone 12’lerde fark sadece tasarım, işlemci ve ekran

6.1 inç iPhone 12 ve 5.4 inç iPhone 12 mini’nin üst düzey yeni tasarımı, etkileyici olduğu kadar dayanıklı da.3 Dünyanın 5G uyumlu en küçük, en ince, en hafif akıllı telefonu olan iPhone 12 mini, iPhone 12’nin kullandığı tüm teknolojileri bünyesinde toplamak üzere yeniden tasarlanarak kompakt bir boyuta getirilirken, etkileyici büyüklükte boydan boya uzanan bir ekranla geliyor. Şık düz kenar tasarımı ile havacılık ve uzay endüstrisi standartlarında alüminyum kasalara sahip olan her iki modelde de, yüksek sıcaklıkta kristalizasyon adımıyla cam matrisi içinde nano ölçekli seramik kristalleri oluşturarak camın ötesine geçen ve düşmelere karşı performansı 4 kat4 artıran Ceramic Shield ön yüzey bulunuyor.

iphone 12 Pro Ekim’de Pro Max ise Kasım’da satışa çıkacak
iPhone 12 Pro için 16 Ekim Cuma gününden itibaren ön sipariş verilebilecek ve 23 Ekim Cuma gününden itibaren satışa sunulacak. iPhone 12 Pro Max için ise 6 Kasım Cuma gününden itibaren ön sipariş verilebilecek ve 13 Kasım Cuma gününden itibaren mağazalarda satışa sunulacak. iPhone 12 modeli ise 16 Ekim Cuma gününden itibaren ön sipariş verilebilecek ve 23 Ekim Cuma günü satışa sunulacak. iPhone 12 mini için ise 6 Kasım Cuma gününden itibaren ön sipariş verilebilecek ve 13 Kasım Cuma günü mağazalarda satışa sunulacak.
Fiyatlar

Yeni iPhone modellerinin Türkiye’de satış fiyatları ile ilgili resmi bir açıklama yapılmazken Apple iPhone 12 modellerini ABD’de  sırasıyla, 699, 799, 999 ve 1099 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunacak.

Vergi uzmanı Ozan Bingöl, ABD’de liste satış fiyatı olan 999 dolardan ithalatı gerçekleştirildiği takdirde iPhone 12 Pro’nun Türkiye’deki satış fiyatının bayi karı hariç 15 bin 534 lira olarak hesaplandığını belirtti. Mevcut kur üzerinden giriş fiyatının 7.900 TL olacağı telefona

-%1 Kültür Bakanlığı payı 79₺
-%10 TRT bandrol ücreti 798₺
-%50 ÖTV 4.388₺
-%18 KDV 2.369₺

olmak üzere 7.634 TL vergi ilave edildiğinde, satış fiyatı bayi karı hariç 15 bin 534 lira olarak hesaplanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu