Ana sayfa BT Gündem Apple resmen Türkiye’de

Apple resmen Türkiye’de

121
0

Apple tarihi bir adım atarak Türkiye’de ofis açma kararı aldı. Yıllardır Türkiye’de distribütörü Bilkom üzerinden faaliyette bulunan Apple bir süreliğine de APPLE IMC adıyla Bilkom altında farklı bir yapılanmaya gitmişti. Daha sonra Bilkom diğer ürünlerindeki dağıtıcılık fonksiyonlarına odaklanmasını sağlamak için de kurumsal kimlik değişikliğine gitmiş ve Apple’ı da diğer temsilcisi olduğu markalarla yine aynı statüye yerleştirmişti. 4 Mayıs tarihli ve 7556 sayılı Ticaret Sicil gazetesi kayıtlarına göre 5.000 TL sermaye ile kurulan APPLE TEKNOLOJİ ÇÖZÜMLERİ LTD ŞTİ İstanbul Maslak’ta Beybi Giz plazada bulunan kiralık ofiste faaliyet gösterecek.

Şirketin yüzde 98 hissesi ABD California’da merkezi bulunan Apple Inc’e, Binde 5’i Apple Europe Inc’e, binde 5’i Gary Joseph Wipfler’e, binde 5’i Elizabeth S. Rafael ve binde 5’i de Olivier Jacques Marie de Canson’a ait.

İkisi ABD birisi Fransa uyruklu gerçek kişiler 10 yıl boyunca resmi müdürlük görevini de yürütecekler.

Elizabeth S. Rafael ve Gary Joseph Wipfler Apple’ın ABD merkez ofisinde finans departmanında, çalışırken Olivier Jacques Marie de Canson ise Apple’ın İngiltere ofisinde finans kontrolörü olarak çalışıyor.

Apple Türkiye ofisinin başına kimin geçeceği ise merak ediliyor.