Ana sayfa BT Gündem Araç Yönetim Sistemi trafikteki tehlikeleri minimuma indirecek

Araç Yönetim Sistemi trafikteki tehlikeleri minimuma indirecek

116
0

Yıldız Bilişim Grubu şirketlerinden Global İletişim, son yıllarda nakliye firmalarından lojistiğe, araç kiralama şirketlerinden turizme, okul servislerinden gıda sektörü taşımacılığına kadar, şirketlerin araç takibi ve filo yönetim ihtiyacını karşılıyor. Sahip olduğu gelişmiş özelliklerle takip ve yönetimde yeni bir dönemi başlatan Araç Yönetim Sistemi, araçların konum, hız, kilometre bilgilerini anlık olarak haritalar ve uydu görüntüleri üzerinde gösterme gibi 7 gün 24 saat kesintisiz araç yönetimini destekleyen uygulamaları da içeriyor.

“50 MİLYAR CİHAZDA KULLANILACAK”
Hızla gelişen mobil geniş bant teknolojileriyle özellikle kurumlar tarafından araç takibi ve yönetiminin giderek önem kazandığını belirten Global İletişim Genel Müdürü Murat Küçüközdemir, yapılan araştırmalara göre önümüzdeki 10 yıl içinde 50 milyar cihazda mobil geniş bant teknolojilerinin kullanılacağına dikkat çekti. Murat Küçüközdemir; “Günlük hayatta neredeyse çığır açan, özellikle trafikte kişi ve kurumların hayatlarını büyük ölçüde kolaylaştıran ve mobil geniş bant teknolojileriyle geliştirilen akıllı ulaşım teknolojileri, bütünleşik iletişim sistemleri sayesinde özellikle filo takibinde trafik hatalarını büyük ölçüde azaltıyor. Avrupa genelinde her yıl yaklaşık 50 bin kişinin trafik kazaları nedeniyle hayatını kaybettiği günümüzde, kaza anında acil müdahaleyi de kolaylaştıran bu teknolojiler AB ülkelerinde kamu kurumları ve özel sektör tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Her yıl 3 bine yakın hayatı kurtaran ve ciddi yaralanmaları da önemli ölçüde azaltan sistemler, doğru seyahat rotası sayesinde ulaşım sürecini kısaltarak karbon salınımını minimuma indirip, doğanın daha az kirlenmesini sağlıyor” diye konuştu.

“YATIRIMLARIMIZI ARTIRIYORUZ”
Türkiye’de ortalama 8 milyon ticari araçtan sadece 160 bininin araç takip sistemi kullandığını, yıl sonuna kadar bu rakamın 180 bine ulaşmasının beklendiğini söyleyen Küçüközdemir, bu anlamda kamu kurum ve kuruluşlarının ‘akıllı araç yönetim teknolojilerine’ yatırım yapmalarının her açıdan çok önemli olduğunun altını çizdi. Küçüközdemir; “Şirket olarak pazarda Araç Yönetim Sistemi adıyla en yeni teknolojiye sahip ürünleri kurumların hizmetine sunuyoruz.

Bu anlamda, pazarın gelişmesi ve kurumların bu teknolojiye sahip olabilmeleri için yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Araç içinde tamamen kablosuz haberleşme ile çalışan Araç Yönetim Sistemimizin tüm Türkiye’de kullanılabilmesi için grup şirketlerimizden Mersa Sistem ile distribütörlük anlaşması yaptık” dedi.

“HEDEFİMİZ % 20 PAZAR PAYI”
Global İletişim Araç Yönetim Sistemi üretim planları çerçevesinde aylık 5 bin adet kapasiteye göre gerekli anlaşmaların yapıldığını söyleyen Murat Küçüközdemir, “Kişi ve kurumlara araç takibinden daha fazlasını sunan Araç Yönetim Sistemi, alışılagelmiş raporlamanın yanı sıra hız limiti, araçların çalışma saatlerini belirleme, ihlal raporlarını takip etme, sürücü tanımlama, yakıt miktarının takibi, belirli saatlerde aracı bloke etme ve kamera ile izleme gibi özelliklere de sahip. Kurumlara verimlilik artışıyla ciddi maliyet avantajları da sağlayan Araç Yönetim Sistemimiz, trafikteki araçların dikkatsizlikten ve hatalı kullanımdan kaynaklanan tehlike risklerini de en aza indiriyor. Minimum maliyetle maksimum verim sağlayan sistemimize Türkiye genelinde herkesin rahatça ulaşabilmesi ve taleplere karşılık verebilmemiz için Türkiye’nin en büyük elektronik üreticilerinden biri ile anlaştık. Yaptığımız bu anlaşma ile aylık 5 bin adede yükselen üretim kapasitesine ulaşıyoruz. Ayrıca önümüzdeki günlerde GSM operatörleri ile yapacağımız anlaşma ile kampanyalı satışlara başlayacağız. Hedefimiz araç takibi ve yönetiminde % 20 pazar payına ulaşmak” dedi.