Ana sayfa BT Gündem Araçlarınızı harita üstünde kaybetmeyin

Araçlarınızı harita üstünde kaybetmeyin

109
0

Araç ve filo yönetim ihtiyacını, Araç Yönetim Sistemi çatısı altındaki Autoguard ürünü ile karşılayan Global İletişim, trafikteki filo yönetimini, bilgisayar karşısından cep telefonuna taşıyor. Nakliye firmalarından lojistiğe, araç kiralama şirketlerinden turizme, okul servislerinden taksi duraklarına, gıda sektörü ve deniz taşımacılığı yapan şirketlere kadar geniş bir kitleye hitap eden Autoguard Araç Yönetim Sistemi, sahip olduğu özelliklerle araç yönetiminde yeni bir dönemi başlatıyor.
Tüm araçların konum, hız, kilometre, kontak bilgilerini anlık olarak haritalar ve uydu görüntüleri üzerinden ülke, il, ilçe, mahalle, sokak ve nokta düzeyinde takip olanağı sunan Autoguard Araç Yönetim Sistemi, kullanıcısına gerekli bilgileri bilgisayar ortamında raporlamakla kalmayıp; 7 gün 24 saat SMS ve maille bildiriyor. GSM teknolojilerinin öneminin her geçen gün arttığını belirten Global İletişim Genel Müdürü Murat Küçüközdemir şunları söyledi:

“Filo yönetimi son dönemde araç sahibi her işletmenin yoğunlaştığı bir konu haline geldi. İşletmeler filolarındaki araçlarının etkin ve verimli kullanımını sağlayıp; maliyetlerini kontrol altına alabilmek için, filo operasyon planlaması ve performans ölçümlerine daha fazla odaklanmaya başladı. Global İletişim olarak, hızla gelişen teknolojinin sağladığı tüm yenilikleri, güçlü alt yapımız ve doğru işbirlikleriyle inovatif ürünler haline getirerek, müşterilerimize sunuyoruz. İşletmelerin filo araç takip ihtiyaçlarını Autoguard Araç Yönetim Sistemi ile minimum maliyet ve maksimum verim sağlayarak karşılıyoruz. Bu anlamda kişi ve kurumlara araç takibinden daha fazlasını sunan Autoguard, alışagelinmiş raporlamanın yanı sıra, hız limiti, araçların çalışma saatlerini belirleme, ihlal raporları, sürücü tanıma, yakıt miktarının takibi, belirli saatlerde aracı bloke etme ve kamera ile izleme gibi üstün özellikleri de barındırıyor.”

MALİYETLERİ DÜŞÜRÜYOR, VERİMLİLİĞİ ARTIRITORUZ

Autoguard Araç Yönetim Sistemi kullanımının firmalara verimlilik artışının yanı sıra ciddi maliyet avantajları sağladığının altını çizen Küçüközdemir, “Günümüz ekonomilerinde şirketler için maliyetleri azaltmak kritik önem taşıyor. Global İletişim garantisi, kalitesi ve yatırım gücü ile hizmete sunduğumuz Araç Yönetim Sistemi ve Telemetri hizmetleri de ciddi maliyet avantajı sağlıyor. Sektörüne ve kullanım şekline göre değişmekle birlikte aylık bazda araç yönetim maliyetini ciddi ölçüde azaltabiliyoruz, Autoguard Araç Yönetim Sistemi kullanan müşterilerimizde araç başına aylık 410 TL ek satış ve 80 TL tasarruf sağlayan örnekler görüyoruz” dedi. Hızlı tüketim ürünlerinde soğuk zincirin korunmasının önemine dikkat çeken Küçüközdemir, Autoguard ile bu alanda risklerin en aza indirildiğini belirterek, sistemin lojistikten araç kiralama şirketlerine, turizmden gıda sektörü ve deniz taşımacılığına kadar araç filosu bulunan tüm şirketlerde kullanılabileceğini kaydetti.