Ana sayfa BT Gündem Arçelik’ten hız tutkunlarına GrandPrix serisi bilgisayarlar

Arçelik’ten hız tutkunlarına GrandPrix serisi bilgisayarlar

117
0

ARÇELİK, ‘Grand Prix’ tasarımını uyarladığı, Intel Core i7 işlemci teknolojisine sahip masaüstü ve Intel Centrino 2 islemci teknolojisine sahip dizüstü bilgisayarının tanıtımını, Formula 1 takımlarından BMW Sauber’in ünlü Alman pilotu Nick Heidfeld katılımıyla gerçekleştirdi.Arçelik’in lansmanını gerçekleştirdiği ‘Grand Prix Serisi’ ürünleri hakkında detaylı bilgi aktaran Arçelik A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Şirzat Subaşı “Türkiye bilgisayar pazarı 2008 yılını yaklaşık 2.800.000 adet ve %3’lük bir büyüme ile kapatırken, Arçelik A.Ş. %38 oranında bir büyüme gerçekleştirmiştir. Şirketimiz, Türkiye bilgisayar sektör büyümesinin çok üzerinde büyüyerek, bilgisayar alanında da farkını ortaya koymuştur. Ancak, Türkiye hanebaşı penetrasyon oranının PC için %26, internet için ise %24,5 olduğunu düşünecek olursak gidilecek çok yolumuzun olduğu görülebilir. Güçlü yetkili satıcı ve servis ağımız ile, bilgisayar sektöründe de ana oyunculardan biriyiz. Sadece büyük şehirlerde değil, Türkiye’nin dört bir yanında uygun fiyat ve ödeme koşullarımız ile tercih sebebi oluyoruz.” dedi.
Subaşı, “Tanıtımını gerçekleştirdiğimiz Arçelik ve Intel işbirliğinin bir ürünü olan “Grand Prix Serisi”, Intel Core i7 işlemcili bilgisayarlar, yuksek grafik yetenekleri ve özel tasarımı ile kullanıcılara hem estetik, hem de maksimum performans sunuyor. “Grand Prix Serisi”ni daha çok hız, daha iyi bir performans bekleyen tüketicilerimize sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. Tanıtıma katılan F1 pilotu Nick Heidfeld’e teşekkürlerini sunarak Arçelik markalı bir dizüstü bilgisayar hediye eden Subaşı, ünlü pilota F1’de başarılar diledi.

Intel Türkiye Kanal Müdürü Murat Z. Ozbilgi de, Intel’in sahip olduğu hız ve yenilikçilik vizyonunun F1 felsefesiyle örtüşmesi nedeniyle uzun yıllardır F1’in sponsorları arasında bulunduklarını belirterek “Intel, BMW ve Arçelik markalarının tümü teknolojide lider konumdalar.Teknoloji bugün hem sosyal hem ekonomik hayatta, hatta burada tanık olduğumuz gibi otomotiv sporları dünyasında bile son derece önemli bir yere sahip. En güçlü işlemcilerimizden Intel Core i7 ve ayrıca Intel Centrino2 teknolojisi ile Arçelik’in Grand Prix Serisi’nde yer almaktan ve bugün Nick Heidfeld’le bunun duyurusunu yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kendi teknolojisi ile geliştirdiği ürünleriyle elektronik sektöründe de öncü marka olan Arçelik, yeni “Grand Prix Serisi” masaüstü bilgisayarlarıyla da bu geleneği sürdürüyor. Benzersiz işlemci gücü ile “Grand Prix Serisi” masaüstü bilgisayarlar, çok daha düşük güç tüketimi ile aynı anda daha fazla işlemin yüksek performansla yapılmasına olanak sağlıyor.