Ana sayfa BT Gündem Artım Bilişim Sun Microsystems’ın distribütörü oldu

Artım Bilişim Sun Microsystems’ın distribütörü oldu

165
0

Sun Microsystems Türkiye, Artım Bilişim’le distribütörlük anlaşması imzaladı. Anlaşma ile Artım Bilişim, Sun Microsystems’ın Türkiye’de ikinci distribütörü olarak hizmet vermeye başladı. Şirket, x64 (Intel ve AMD) işlemcilerden SPARC temelli sunuculara, küçük teyp ünitelerden büyük yedekleme robotlarına ve Türkiye’de son 1 yıl içinde 3 Petabyte ile büyük sıçrama yapan OpenStorage başta olmak üzere Sun Microsystems portföyündeki tüm sistem ürünlerinin katma değerli dağıtıcılığını üstlendi.  Distribütörlük anlaşması kapsamında Artım Bilişim, Sun Microsystems’ın pazar payının artırılması için kanal yapısını iyileştirerek mevcut ve yeni bayilere satış öncesi, sırası ve sonrası destek de verecek. Bölgesel eğitim programları ile iş ortaklarının gelişimine katkıda bulunacak olan şirket, ürün bulunabilirliği ve çeşitliliğinin yanı sıra ihtiyaçları doğrultusunda müşterilerine özel ürün konfigürasyonlarının varlığını sağlayacak. Şirket ayrıca dikey pazarlarlarda son kullanıcı gereksinmelerine cevap verebilecek çözümleri oluşturarak bugüne kadar büyük sistem entegratörlerinin gerçekleştirdiği projelendirme sürecini küçük ve orta ölçekli sistem entegratörlerle hayata geçirmeyi hedefliyor.

Sun Türkiye’nin yıllardır  BT piyasasının büyüme ortalamasının iki katından fazla bir büyüme elde ettiğine dikkat çeken Sun Microsystems Türkiye Kanal Müdürü Sinan Kezer, Sun’ın sadece SPARC ürün ailesi ile değil, Açık Depolama, Chip Multithreading teknolojleri ve sanallaştırmada bölgenin en büyük başarı hikayelerini hayata geçirdiğini ifade etti. Sun’ın başarısının temelinde bu projeleri salt “donanım satışı” olarak görmemesinin yattığını vurgulayan Kezer, Artım Bilişim’i distribütör olarak seçmelerinde de projeleri salt donanım olarak değil, iş çözümleriyle birlikte büyük resim olarak görmesi ve iş ortakları açısından değerlendirebilme yetkinliğinin önemli rol oynadığını belirtti. Kezer, “Katma değer ve stratejik odaklanma konusunda başarılı bir geçmişi olan Artım Bilişim ile, iş ortaklarımızın BT  pazarından aldıkları payı artırmayı ve sürekliliğini sağlamayı hedefliyoruz. Artım ve Sun olarak başarı kriterlerimizi cironun yanı sıra kullanıcı tarafındaki toplam kalite algısının çözüm odaklı yaklaşımlarla artırılması ve müşteri memnuniyetindeki sürekliliğin artırılması olarak belirledik. Çünkü kârlılık bu yaklaşımın içinde yatıyor” diye konuştu.

Artım Bilişim Genel Müdürü Suat Sümer, Sun’ın teknolojideki önderliği, sahip olduğu ürün ve çözüm yelpazesinin son kullanıcı ve iş ortakları nezdinde yaygın kabul görmesi, hızlı hareket yeteneği ve kanal odaklı iş yapış biçimiyle sektörde öncü konumda bulunması nedeniyle Sun’la gerçekleştirdikleri bu işbirliğinden büyük mutluluk duyduklarını belirtti.