Ana sayfa BT Gündem Asus “kara elmas” ile router kavramını değiştirdi

Asus “kara elmas” ile router kavramını değiştirdi

115
0

Devrimci niteliklere sahip ASUS RT-N56U Black Diamond Wireless Router beklentileri karşılayan değil, aşan bir ürün olarak sunuluyor. ASUS RT-N56U, routerlardan beklenen ağ bağlantısını daha uzak noktalara kesintisiz yayabilmek, verileri daha yüksek hızlarda iletebilmek ve firewall gibi güvenlik unsurlarına sahip olabilmek gibi özellikleri çok daha yüksek performansla karşılamasının yanında, sahip olduğu farklı ve yaratıcı özelliklerle de rakiplerinden ayrılıyor.ETKİLEYİCİ PIRLANTA TASARIMI

ASUS RT-N56U, her bir gözeneğinde pırlanta ihtişamını taşıyor. Parlak piano siyahı kaplaması ufak prizma şeklindeki kabartmalarıyla tıpkı adı gibi pırlanta izlenimi yaratıyor. Oldukça ince olan RT-N56U, ASUS’un son dönemlerde çıkardığı tasarımıyla ürünlerin birçoğunda yer alan BluTuner isimli ışıklandırma stili ile göz kamaştırıyor. Mavi LED ışık ethernet portlarındaki sinyal durumunu ve data alış verişini görmenizi sağlıyor.
DUAL BAND DESTEĞİ

ASUS RT-N56U’nun yenilikçi özelliklerinden biri de dual band desteği ile yüksek performans sunuyor. 802.11n standardına uyumlu cihazlarla 2.4Ghz ve 5 Ghz frekanslarında maksimum 300Mbps hızında ayrı ayrı veri transferi sağlayabilme özelliği ile internetin kullanıldığı mekanlarda bulunan diğer kablosuz multimedia ürünleriyle iletişimde bant genişliği bakımından önemli bir kazanç sağlıyor.

GELİŞMİŞ BİLEŞENLER

ASUS RT-N56U sahip olduğu gelişmiş donanım bileşenlerinden olan 5 adet iç anten sayesinde sinyal kalitesini ve seviyesini en iyi ve en uzak noktaya taşıyor. Bu antenler sayesinde Wireless N desteği sunarak en kör noktalara bile kablosuz sinyallerin ulaşmasını sağlıyor. Gigabit Ethernet ile fiber internetin keyfi yaşanırken 128MB DDR2 belleği ile de eş zamanlı olarak kullanıcıların beklemeden ve kilitlenmeden RT-N56U üzerinden bağlandıkları diğer cihaza komut verme trafiğini düzenlemeye yardımcı oluyor. Ayrıca oturum açabilen kullanıcı sayısı RT-N56U ile maksimum 300.000 kullanıcıya ulaşabiliyor.

USB DESTEĞİYLE VERİ YÖNETİMİ

ASUS RT-N56U’un üzerinde bulundurduğu 2 adet USB 2.0 girişi ile ürüne harici sabit disk, yazıcı, ve diğer usb aygıtlarla bağlantı kurabilme imkanı sağlıyor. Ayrıca ürün HTTP,FTP, SMB ve BT (BitTorrent) sunucularına doğrudan bağlanabiliyor ve bilgisayara gerek kalmadan download yapabiliyor. ASUS RT-N56U’nun her uygulama protokolü için bant genişliği yönetimi sayesinde de ev ya da işyerinizdeki internet bağlantısının ne kadarını sörf, FTP, mail ya da oyun için ayrılabileceğini belirlemenizi sağlayan gelişmiş kullanıcı arabirimi de bulunuyor.