Ana sayfa BT Gündem ASUS’tan 199 dolara laptop

ASUS’tan 199 dolara laptop

164
0

Dünyanın en büyük 10 dizüstü bilgisayar üreticisinden birisi olan Tayvanlı Asustek şirketi Intel ile birlikte geliştirdiği ucuz dizüstü bilgisayarını Eylül ayında piyasaya sürecek. 199 dolardan satılması beklenen ürün kullanımı, taşıması ve oynaması kolay bir cihaz olarak tasarlandı. Biraz daha gelişmir bir modelinin ise 245 ile 299 dolar arasından satışa sunulması bekleniyor.

Asustek Computer Başkanı Jonney Shih Tayvan ve Çin’de yerleşik 500 mühendis ile üzerinde çalıştıkları ürünün Linux işletim sistemi ile birlikte satışa sunulacağını ve bu cihazla öğrenmenin, oynamanın ve kullanmanın kolay olacağını iddia ediyor.

5 yıl içerisinde ucuz bilgisayar üretilmesi için 1 milyar dolar kaynak ayırdığını açıklayan Intel ile birlikte geliştirilen ürün Intel’in World Ahead programının bir parçası.

Geçtiğimiz yıl satılan 138 milyon masaüstü bilgisayarın yüzde 40’ında Asus anakartları kullanılırken dizüstü bilgisayar üretimine geç başlayan Asus halen dünyanın en büyük 10 dizüstü bilgisayar üreticisi arasında yer alıyor.