Ana sayfa BT Gündem Asya’daki 1000 Singer Mağazası IFS ile online

Asya’daki 1000 Singer Mağazası IFS ile online

96
0

Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) alanında açık standartlar ile dünyanın önde gelen kuruluşlarından IFS, perakende sektöründe bir dönüm noktası oluşturan önemli bir projeye daha imza attı. Ülkemizde dikiş makineleri ile ünlü SINGER firmasının Asya’daki 1000 mağazasının tüm finansal ve lojistik akışları Web Tabanlı IFS Perakende çözümü ile bütünleşik hale getiriliyor. Aksesuarlar, mobilya, ev elektroniği gibi alanlarda hizmet veren Singer’in farklı ülkeler ve coğrafyalardaki 1000’den fazla mağazası bu sistemle eşzamanlı çalışır hale geliyor.“Projeyi benzerlerinden ayıran en önemli özelliklerden biri Asya’da farklı ülkelerdeki 1000 den fazla Singer mağazasının online ya da offline çalışabilme özelliğine kavuşacak olmasıdır” diyen IFS Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Ergin Öztürk, şöyle devam etti:

“ Perakende sektöründe en önemli ihtiyaçlardan biri, sayıları ister 10 ister 1000 olsun, tüm mağazaların farklı bilişim altyapıları, lojistik dinamikleri ve ödeme koşulları bulunmasıdır. Bu nedenle sistemin hem bütünleşik biçimde çalışabilmesi, hem de oluşabilecek kesintilerde firmanın hiçbir finansal zarara uğramadan işlerini sürdürebilmesi gerekmektedir. IFS olarak, “offline on demand” (istenildiği takdirde çevrimdışı) konsepti sayesinde mağazaların tüm operasyonlarını istedikleri şekilde online veya offline sürdürebilmelerini sağlıyoruz.”

Yeni yazılım güçlü eşgüdüm sağlıyor

Yazılım, Singer gibi dev perakende şirketlerinde etkin bilgi paylaşımı ve bilgi yönetimi açısından yeni bir devir başlatıyor. Yazılım sayesinde maliyetler düşerken, kâr marjları yükseliyor. Yeni çözüm en iyi uygulamaları şirketin içinde hızla paylaştırarak standartlaştırıyor. Ayrıca siparişler, üretim, envanter ve lojistik fonksiyonları arasında eşgüdüm de yakalanmış oluyor.

IFS teknolojisi, farklı uygulamalar için geliştirilmiş birden çok çözümün yerini alırken, işletme için kritik öneme sahip bilgilerin konsolide ve gerçek zamanlı olarak görülmesine imkan veriyor. Böylece farklı coğrafi alanlara yayılmış birimler arasında iletişim hızlanırken, bilgi paylaşımının artması sağlanıyor.

IFS Perakende Satış Dağıtımı çözümü, farklı iş fonksiyonları arasında iletişimi ve bilgi paylaşımını şimdiye kadar görülmemiş oranlarda kolaylaştırıyor. Dağınık bölgesel ağlarda hizmet veren mağazaların eşzamanlı çalışmasını ve kontrolünü net bir şekilde ve kolayca sağlıyor. Ayrıca, bölgesel farklılıkları analiz etmek ve geleceğe yönelik öngörülerde bulunmak için zaman ve araç sağlıyor. Bunun için yöneticilerin her ülkeyi ayrı ayrı ziyaret etmesine de gerek kalmıyor.