Asya’ya devasa Ar-Ge Merkezi

Samsung Electronics, Asya’nın en büyük araştırma geliştirme (Ar-Ge) tesisi olan Dijital Araştırma Merkezi’ni açtı. Samsung’un Dijital Medya Bölümü’ne hizmet verecek yeni tesis, dijital televizyonların geliştirilmesi için en önemli tesisler arasında yer alacak. 214,500 metrekare alan üzerine kurulan merkezin büyüklüğü 30 futbol sahasına eşit.Plazma Televizyonlara göre önemli avantajları beraberinde getiren LCD televizyon teknolojisi konusunda dünyanın bir numaralı üreticisi konumundaki Samsung, yeni açılan araştırma geliştirme merkezinde bu konudaki bilgi birikimini arttırarak yeni teknolojileri kullanıcıların beğenisine sunmayı hedefliyor.

Samsung Electronics Dijital Medya Bölümü Başkanı Geesung Choi, yeni tesisin Samsung’un televizyon alanındaki liderliğini pekiştireceğini ifade etti. Choi şöyle konuştu: “Televizyonların yanında yazıcılar, video kameralar, ekranlar ve dizüstü bilgisayarlar için de yepyeni teknolojiler geliştirerek Dijital Rönesans gerçekleştirmemizi sağlayacak.”

184 metre uzunluğundaki Samsung’un Dijital Araştırma Merkezi, endüstrinin en yetenekli elemanlarını bünyesinde barındırıyor. 5200 çalışanından 4100’den fazlası Samsung’un Dijital Medya Bölümü çalışanı ve bu kişilerden 1500’ü yüksek lisans sahibi. Merkezde Çin, Hindistan, Japonya, Rusya, İngiltere ve ABD’den 150’nin üzerinde araştırmacı görev alıyor. Ar-Ge merkezinde, toplam 9 bin araştırmacının istihdam edilmesi planlanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.