Atay Holding şirketlerini IAS ile yönetecek

Atay Holding, müşteri taleplerinin en uygun şekilde karşılanabilmesi, tedarik, üretim, dağıtım kaynaklarının en etkin ve verimli şekilde planlanması, koordinasyonu ve kontrol edilmesi amacıyla uzun süren incelemeler sonrasında CANIAS ERP yazılımını kullanmaya karar verdi. CANIAS ERP, grup şirketlerinden Atay Holding A.Ş., Aydın Linyit Mad. San. ve Tic. A.Ş., Jeotay Zemin Araş. İnş. ve Mad. San. Tic. A.Ş., Sitay Sigorta Aracılık Hiz. A.Ş., Ototay İç Ve Dış Paz. Mad. San. Tic. A.Ş., Turtay Turizm ve Tic. A.Ş.’de kısa kurulum süresinin ardından aktif şekilde kullanılmaya başlandı. Atay Holding IAS’nin CANIAS ERP yazılımı ile muhasebe, finans, lojistik, malzeme ihtiyaç planlaması (MRP), stok yönetimi, satınalma, üretim, satış, kalite yönetimi, bakım/onarım, insan kaynakları, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) modüllerini kullanarak iş süreçlerini entegre hale getiriyor. Bu entegrasyon sayesinde artık firma içinde bölümlerarası bilgi akışı ve koordinasyonu sağlıklı bir şekilde sağlanıyor.

CANIAS ERP yazılımının şirket içinde kullanıcı sayılarını artırmayı hedefleyen Atay Holding, 2005 yılı sonuna kadar da gruba bağlı firmalar arasında veri entegrasyonu vasıtasıyla koordinasyonunu sağlayacak EDI (Electronic Data Interchange) altyapısının kurulması planlanıyor. Bu sayede, firmalar arası işlemlerde, bir firmanın tedarikçi firmaya verdiği satınalma siparişi, tedarikçi firmanın sistemine de otomatik olarak satış siparişi şeklinde kayıt edilecek.

1910 yılında kurulmuş olan Atay Holding, biri Amerika’da kurulu 6 şirket ve 600’ün üzerinde çalışanıyla kömür işletmeciliği, madencilik, mermercilik, tarım ve sigortacılık sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Holding yönetimi, günümüz rekabet koşullarında firmanın stratejik hedeflerini gerçekleştirebilmesi için 2004 yılı başında ERP (kurumsal kaynak planlama) yazılımı arayışına başlamıştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.