Atos MSL’nin hisselerini alarak en büyük spor teknoloji tedarikçisi oldu

Avrupa’nın lider IT hizmetleri şirketi ve dünya çapında olimpiyat ve paralimpik oyunların IT ortağı Atos, bu konuda önemli bir satın alma gerçekleştirdi. Yıllık cirosu yaklaşık 15 milyon euro olan bilgi sistemleri şirketi MSL Group’un hisselerinin yüzde ellisini satın alan Atos, böylece spor endüstrisinin lider IT hizmetleri şirketi oldu. Satın alma sürecinin 31 Mart tarihinde tamamlanması bekleniyor.

Gerçek zamanlı sonuçlarla ilgili veri bazlı çalışmalar yapan MSL Group’un satın alınması, Atos’un spor etkinliklerinde sunduğu hizmetler açısından büyük önem taşıyor. Uzun yıllara yayılan ve birbirlerini tamamlayan iki farklı tecrübenin birleşmesi sonucunda Atos, Tenis Master Serisi ve Olimpiyat Oyunları başta olmak üzere, uluslararası orta ve büyük ölçekteki tüm spor etkinliklerinde IT desteği sağlayacak yetkinliği kazanmış oldu. Atos bu birleşmenin ardından, uzmanlaşmış 500 iş teknolojisti ve spor etkinliklerine destek veren 5000 IT uzmanı ile birlikte, İspanya merkezli olarak çalışmalarına devam edecek.

1989 yılından bu yana dünya çapında 50 büyük etkinliğe IT desteği veren Atos, MSL Group’u satın almasıyla birlikte, spor etkinliklerinde zamanlama ve skorların değerlendirilmesinden, sonuçların uluslararası medya, haber ajansları, web siteleri ve TV grafiklerine ulaştırılmasına kadar tüm süreçte etkin hizmet sunabilecek. Yeni çözümler arasında aynı zamanda “Oyun Yönetim Sistemleri”, “Sistem Entegrasyonu” ve “Zamanlama Operasyonları” da yer alan yapıda, operatörler ve seyirciler için çok yönlü izleme deneyimleri yaşatılırken, “akıllı stadyum” çözümleri de sunulacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu