Atos, Türkiye’ye merkezden yönetici atadı

Atos, Türkiye CEO’luğuna Olivier Ventura’nın atandığını duyurdu. Yılda 12 milyar euroyu aşan cirosuyla dünyanın önde gelen IT hizmetleri firmaları arasında bulunan Atos, Türkiye operasyonun başına Olivier Ventura’nın geldiğini açıkladı. Bilişim teknolojileri alanında yüksek tecrübesi bulunan; uzun yıllardır da Atos bünyesinde farklı kademelerde görevler üstlenen Olivier Ventura, yeni dönemde Atos Türkiye CEO’su olarak görev yapacak.TÜRKİYE’DEKİ VARLIĞIMIZI GÜÇLENDİRECEĞİZ
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Olivier Ventura, Türkiye’nin Atos’un kilit pazarları arasında yer aldığının altını çizerken, “Geçtiğimiz yıllarda alınan bir kararla Atos Türkiye’deki sermayesini iki katına çıkarmıştı. Bu da aslında Atos’un, Türkiye’nin geleceğine ve yüksek potansiyeline olan inancının en büyük göstergesi. Yeni dönemde de bu inançla faaliyetlerimizi sürdürecek; pazardaki varlığımızı pekiştireceğiz. Yeni dönemde hedefimiz üretim, perakende, enerji, kamu, finansal servisler ve sigorta gibi kilit sektörlerde, müşteri odaklı yaklaşımımızı güçlendirmek; dijital dönüşüm süreçlerinde müşterilerimizin ihtiyacı olan dijital servisleri en iyi hizmet kalitesiyle sunmaya devam etmek olacak” ifadelerini kullandı.
Olivier Ventura Hakkında
İş hayatına 1984 yılında başlayan Olivier Ventura, kariyerinin büyük bölümünü bugün itibarıyla Atos çatısı altında bulunan Bull’da sürdürdü. 1994 yılında girdiği Bull’da, Temmuz 2006 – Aralık 2007 tarihleri arasında Türkiye Ülke Müdürlüğü görevini üstlenen Olivier Ventura, farklı kademelerde üstlendiği yöneticilik görevlerinin ardından 2015 yılında Atos’a katıldı. Olivier Ventura, Türkiye CEO’luğuna atanmadan önce Paris’te Atos’un Global Müşteri Yöneticisi olarak görev yapmaktaydı.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu