ATP halka arzdan sonra rekor kâra ulaştı

ATP dokuz aylık dönemi 156.5 milyon lira ciro ile tamamladı dönem kârı 45.6 milyon lira olarak gerçekleşti

ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş. (ATP) 2021 üçüncü çeyrek sonuçlarını yayınladı.  Şirket dokuz aylık dönemi 156.5 Milyon TL Ciro ve 51.7 Milyon TL Kapsamlı Gelir ile tamamladı. Dönem Karı 45.6 Milyon TL olarak gerçekleşti.

ATP CEO’su Ümit Cinali

Sonuçları değerlendiren ATP Genel Müdürü Ümit Cinali, “Yılın ilk 9 ayında Ana Ortaklık Karlılığını geçen yılın aynı dönemine göre %28 oranında arttırarak 44.4 Milyon TL’ye ulaştırdık. Karlılık hedeflerimizin üstünde bir performans sergiledik” dedi. “3. Çeyrek, Haziran 2021’de gerçekleşen halka arzımızdan sonraki ilk üç aylık dönem oldu. Geçen yıla oranla, 3. Çeyrek Net Dönem Karı %127 artış göstererek 18.0 Milyon TL olarak gerçekleşti. Nakit-özkaynak dengesini koruyarak, yatırımlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Odaklandığımız teknoloji pazarlarındaki global ve lokal gelişmeler de iş planlarımızı desteklemekte. Güçlü finansal yapımızın ve ArGe yatırımları ile oluşturduğumuz çözümlerin başarılarımızın sürekliliğini sağlayacağına ve yatırımcılar açısından çekici sonuçlar üreteceğine inanıyoruz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.