Ana sayfa BT Gündem AutoDesk’te üç boyutlu modelleme

AutoDesk’te üç boyutlu modelleme

123
0

Autodesk ve SAYISAL GRAFİK tarafından Divan Otel İstanbul Asia‘da organize ettiği seminer ile Autodesk Sayısal Modelleme Çözümleri tanıtıldı. Mekanik tasarım ve imalat sektörlerine yönelik olarak sunulan özel çözümleri kapsayan seminerde, Autodesk’in temel 2 ve 3 boyut çözümü olan Autodesk Inventor 2010 detaylıca ele alındı. Ayrıca, Autodesk’in endüstriyel ürün tasarımcılarına yönelik olarak pazara sunduğu Alias ve imalat sonrası çözümlerden Autodesk Navisworks de sektör temsilcileri ile buluşturulan diğer 2 çözüm oldu.

“Kalıp Tasarımı ve Kalıp Analizi” oturumunda, Autodesk Inventor Tooling ve Autodesk Moldflow çözümleri, kalıbın sıfırdan tasarımı ve plastik enjeksiyon kalıplarının analizi, canlı gösterimler ile Autodesk Yetkili Satıcı’larından AB CAD CAM ve BİLTİM tarafından sektör temsilcileri ile paylaşıldı.

Autodesk Yetkili Satıcısı INFOTRON tarafından sunulan “Endüstriyel Ürün Tasarımı” oturumunda ise Autodesk Alias ile endüstriyel ürünlerin tasarımı canlı gösterimlerle masaya yatırıldı.

Son oturum olan “Veri Yönetimi” ise, Autodesk’in veri yönetimi konusundaki çözümlerini kapsadı ve Autodesk Yetkili Satıcısı ALTAR’ın sunumuyla, Autodesk Vault Manufacturing izleyenlere tanıtıldı.