Avaya IP telefonuyla büyüdü

Avaya, 1 Ekim 2004’de sona erecek mali yılının önemli olaylarını ve 2005 yılı hedeflerini Swissotel’de düzenlediği toplantıda müşterileri ve medya mensuplarıyla paylaştı.
Toplantıda, Avaya Türkiye’nin 2004 finans yılını 2003’e göre % 80 büyüme ile kapattığını açıklayan Avaya Türkiye Genel Müdürü Sinan Dumlu “Büyümenin ağırlıklı olarak IP Telefonu ve IP temelli İletişim Uygulamaları’nda olması bizi mutlu etti. Bu durum, şirket stratejilerimizin pazar tarafından da kabul edildiğinin bir göstergesi. Gelişmeler , 2005 yılının Türkiye’de IP telefonu yılı olacağını gösteriyor” dedi.

Avaya Türkiye Genel Müdürü Dumlu, Avaya’nın ürün ve hizmetlerini; İletişim Araçları (Communication Devices), İletişim Uygulamaları (Communication Applications ve Internet Telefonu (IP Telephony) olmak üzere üç temel alanda geliştirmek istediğini söyledi.

Ağlara erişim için kullanılan her türlü veri ve ses erişim noktalarını kapsayan İletişim Araçları (Communication Devices) pazarının dünya çapında 5.7 milyar dolarlık bir pazar olduğunu ve 2007’de ise 7.8 milyar dolara kadar büyüyeceğini belirten Dumlu; Avaya’nın öncelikli hedefinin IP telefonlar, soft phonelar ve telsiz ağ çözümleri (WLAN) olduğunu söyledi. İletişim Uygulamaları (Communication Applications) alanının Avaya’nın müşterilerine en fazla değer kattığı ve katacağı alan olduğunu vurgulayan Dumlu; 9.3 milyar dolar olan pazar büyüklüğünün 2007’de 18 milyar dolara çıkacağını beklediklerini kaydetti. Avaya Türkiye Genel Müdürü Dumlu şöyle devam etti: “Bu alandaki pazar lideri pozisyonumuzu Çağrı Merkezleri (call center, contact center), Birleşik Mesajlaşma (unified messaging) ve Birleşik Haberleşme (unified communications) alanlarındaki yeni ürünlerimiz ile güçlendireceğiz.”

Üçüncü hedef alanlarının Internet Telefonu olduğunu kaydeden Avaya Türkiye Genel Müdürü Dumlu bu konuyla ilgili olarak da; “IP Telefonu’ndan; üzerinde müşterilerimize değer katan uygulamaların çalıştığı veri, ses ve video şebekelerini entegre eden tümleşik ağ çözümleri olarak anlıyoruz. Kurumsal telefon pazarın 13 milyar dolar olan büyüklüğünün 2008 yılına kadar 16 milyar dolara çıkacağını ve bu büyüme sırasında TDM temelli telefon santralleri pazarı küçülürken IP temelli santral pazarının yıllık % 33 oranında büyüyeceğini bekliyoruz. Kurumlar, çalışanlarına, müşterilerine ve iş ortaklarına değer katan uygulamaları kullandırmak için tümleşik ağlar (converged networks) kurmaya hız vereceklerdir” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.