Ana sayfa BT Gündem Avaya Nokia kullanıcılarına ofiste dışarıda tek numara çözümü sunuyor

Avaya Nokia kullanıcılarına ofiste dışarıda tek numara çözümü sunuyor

128
0

Avaya, Nokia E Serisi iş cihazları kullanıcılarına Wi-Fi ve GSM iletişim ağları arasında dolaşırlarken tek bir numara ile erişilmelerini ve gelişmiş kurumsal telefon yeteneklerini kullanmalarını sağlayan çözümünü tanıttı. Tek bir VoIP (Voice over IP) destekli mobil cihaz ile çalışanlar Çift Mod iletişim kullanarak şirket içinde Wi-Fi ve şirket dışında mobil telefon görüşmelerini yapabiliyorlar. Bu da şirketlere düşük maliyette kurumsal gezginlik; mobil çalışanlara ise güvenli ve verimli iletişim sağlıyor.Avaya one-X Mobile Çift Mod çözümü, sabit mobil bütünleşik sistemin yararlarını göstermek için Avaya’nın IP tabanlı uygulamaları ile Nokia E Serisi iş cihazlarını (Nokia E60, Nokia E61 ve Nokia E70 modelleri) bir araya getiriyor. Bu çözüm, mobil çalışanların masaüstü telefonu arandığında, çağrının Nokia E Serisi iş cihazı tarafından karşılanmasını ve çalışanın her zaman erişilebilir olmasını sağlıyor.

Sistem şöyle çalışıyor: Çalışan kişi şirket içerisindeyken kurumsal iletişim sistemini ve güvenilir Wi-Fi iletişim ağını kullanıyor. Bu da ofisteyken cep telefonunu kullanma masrafını ortadan kaldırıyor. Çalışanlar, Wi-Fi iletişim ağının dışındayken ise tek bir tuşa basarak Wi-Fi iletişim ağından GSM’e geçerek telefon görüşmesine kesintisiz olarak devam edebiliyorlar.

Nokia E Serisi iş cihazları için olan Avaya one-X Mobile Çift Mod çözümü kullanıcılara iş ve kişisel kullanım için tek bir cihaz, bir numaradan erişim ve bir sesli mesaj arayüzü sunarak zengin işlevler ve gelişmiş güvenlik sağlıyor. Çift Mod çözümde desteklenen kurumsal telefon özellikler arasında konferans, transfer ve dahili numara arama gibi mobil çalışanlara verimli iletişim sunan yetenekler bulunuyor. Güvenlik avantajlarından biri de PBX üzerinde Nokia E Serisi cihazını yetkili kılma yeteneği ile kurumlara sadece yetkili kullanıcıların şirket sistemlerine erişimine izin verip kablosuz iletişimi daha sıkı kontrol edebilmelerini sağlıyor.