Ana sayfa BT Gündem Avea’da çalışanların fikirleri hayata geçiyor

Avea’da çalışanların fikirleri hayata geçiyor

53
0

Avea, çalışanlarının fikir ve önerilerini paylaştığı inovasyon portalı AklımFikrimAvea’da Çağrı Merkezine gelen çağrıların azaltılmasını hedefleyen proje kapsamında tüm çalışanlardan çözüm önerilerini topladı.  

3 Avea çalışanının fikri jüri tarafından ödüle layık görüldü. Teknoloji Grubu’ndan Berk Çelebi ve Volkan  Günaydın, Müşteri Hizmetleri Grubu’ndan Merve Çıkıkçı ödül alan isimler oldu.

Tüm çalışanların erişimine açık olan AklımFikrimAvea portalında şirket ihtiyaçlarına göre fikir kampanyaları düzenleniyor. Paylaşılan öneriler, konuyla ilgili proje  ekip üyelerinden oluşan jüri tarafından uygulanabilirlik, müşteri memnuniyetine ve şirket sonuçlarına etki gibi kriterler dikkate alınarak değerlendiriliyor. Avea çalışanları portalde yayınlanan önerileri oylayabildikleri gibi yorum da yazabiliyorlar. Oylama sonucunda seçilen “En Popüler Fikirler”in ve “En Popüler Düşünürler”in ise duyuruları yapılıyor ve beğenilen fikirler ödüllendiriliyor.
 
Fikirleri dinlenen ve önerisi hayata geçirilen bir çalışanın duyduğu manevi tatminin önemli bir motivasyon unsuru olduğunu vurgulayan Avea Kıdemli İnsan Kaynakları Direktörü Bahattin Aydın uygulamaya yönelik “Avea olarak insan odaklı yönetim anlayışını benimsiyoruz. Önerilerin paylaşıldığı, çalışanların karar alma süreçlerine katılımının sağlandığı bir kültür yaratmak, çalışanların aidiyet ve sahiplenme hissetmesi açısından bizim için önem taşıyor. AklımFikrimAvea da bu anlayış ile hayata geçirdiğimiz uygulamalardan biri” dedi.