Avea’da sürpriz CEO değişimi

Avea CEO’su Cüneyt Türktan görevden ayrılırken yerine Türk Telekom özelleştirilmesi sırasında Yönetim Kurulu Başkanlıığ görevini yürüten ve son olarak da Cisco Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüten Erkan Akdemir getirildi. Türk Telekom Yönetim Kurulu’nun gerçekleştirdiği toplantıda alınan karar doğrultusunda 2006 yılından bu yana Avea’da Genel Müdürlük görevini yürüten Cüneyt Türktan, 30 Haziran 2009 tarihi itibariyle Oger Telecom’a “Yeni Nesil Kablosuz Yatırımlar” konusunda Yönetim Kurulu Başkanı Stratejik Danışmanı olarak atandı. Erkan Akdemir ise görevine 23 haziranda başlayacak.
Cisco Türkiye’de ise Genel Müdürlük görevini geçici olarak bölge direktörü Kaan Terzioğlu’nun yürütmesi bekleniyor.Halen Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunda görev yapan Tunç Taşman’ın ismi de Cisco Türkiye Genel Müdürlüğü için geçiyor.

Erkan Akdemir Kimdir?

Halen Cisco Türkiye’nin Genel Müdürü olarak görev yapan Erkan Akdemir 2006 yılında bu göreve gelmişti. Bu göreve gelmeden önce KabloNet’in Yönetim Kurulu Başkanı olan Erkan Akdemir, 2002 yılından itibaren de Türk Telekom’un Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. Türk Telekom’uun özelleştirilmesi sürecinde önemli bir rol üstlenen Akdemir, aynı dönemde Eurasiasat’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmüştü. Erkan Akdemir 2000-2002 yılları arasında ise Telekomünikasyon Kurumu Kurul Üyesi olarak görev yaptı. Mesleki kariyerine Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığında başlayan Akdemir, 2002 yılından bu yana DPT Müsteşarına danışmanlık yapıyordu. Hacettepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Akdemir, ABD’deki Colorado Üniversitesi’nde telekom alanında master yaptı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.