Ana sayfa BT Gündem Avea’dan gençlere hayatlarını değiştirecek fırsat

Avea’dan gençlere hayatlarını değiştirecek fırsat

108
0

Avea, “Hayatımın Fikri” sloganı ile gençlerin daha parlak bir geleceğe sahip olabilmesi yolunda, TOG ile birlikte gerçekleştirdiği “Gençlik İçin Girişimcilik Projesi”nin ikinci tanıtım toplantısını Diyarbakır, Dicle Üniversitesinde düzenledi.Gençliğin enerjisini toplumsal faydaya dönüştürmeyi amaçlayan bir dönüşüm ve değişim projesi olarak 2002 yılından bu yana, sayıları 12.000’e ulaşan genç gönüllüleri ile sosyal sorumluluk çalışmalarını sürdüren Toplum Gönüllüleri (TOG) ile Avea, bu proje ile Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gündeminin başlıca maddesi olan “işsizlik” konusuna proaktif bir çözüm önerisi sunmayı amaçlıyor. Proje, üniversite öğrencilerine, mezun olup iş yaşamına atıldıklarında, yaratıcı fikirlerini hayata geçirme yönünde önemli bir birikim ve altyapı sağlamayı hedefliyor.

Toplantıda konuşan Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan; Avea’nın, toplumsal sorumluluk projelerinde gençlere katkı sağlamayı öncelikli olarak benimsediğini ve gençlere hizmet ve servisleriyle her zaman katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirtti. Bu projenin, gençlerin yaratıcılık ve yenilikçilik potansiyellerini ortaya koyarak geleceğin başarılı iş adamlarının gelişimi için önemli bir fırsat olduğunu ifade eden Türktan, proje kapsamında, Avea’nın bir de “Teknoloji özel ödülü” vereceğini kaydetti. Avea’nın Türk gençliğine olan inancının sonsuz olduğununun altını çizen Türktan; “ Biz Türkiye’nin geleceği olan gençlerin ne kadar büyük bir potansiyel taşıdığının farkındayız ve bunu ortaya koymak için fırsat bekleyen gençlerimiz olduğunu biliyoruz. Onlara bu imkanı sağlayabileceğimiz bir projenin içerisinde olmaktan müthiş heyecan duyuyoruz.” dedi.

TOG Başkanı İbrahim Betil ise “Toplum Gönüllüsü gençlerin geleceğin şekillenmesine yönelik olarak yaptıkları büyük toplumsal katkılar onların sosyal girişimci ruhlarını özendirmekte ve bu konudaki duyarlılıklarını yaşama geçirmelerini sağlamaktadır. Gençlerin geleceğe yönelik yaratıcılıklarını özendirirken, bunu sadece sosyal girişimcilikle sınırlı tutmayıp onların iş yaşamıyla da ilgili yaratıcılıklarını özendirmenin önemli olduğunu düşünmekteyiz.
Gençler İçin Girişimcilik Projesi gençlerimizin her alanda yaratıcı olmalarını ve girişimcilik ruhlarını özendirmeye yönelmesi dolayısıyla toplumsal dönüşüme ekonomik açıdan da katkı yapacak nitelikte devrimci bir projedir.”
dedi.

Hedef 1.500 öğrenci

Bu yıl beş üniversitede yaklaşık 1.500 öğrenciye ulaşması hedeflenen projenin amacı genç girişimci adaylarını eğitmek, yenilikçi ve uygulanabilir iş fikirlerini hayata geçirmek; geleceğin başarılı girişimcilerini bugünden desteklemek.

Eskişehir – Anadolu Üniversitesi, Diyarbakır – Dicle Üniversitesi, Kahramanmaraş – Sütçü İmam, Çanakkale – On Sekiz Mart, Kırşehir – Ahi Evran Üniversiteleri’nde hayata geçen projeye, bu üniversitelerde öğrenim gören son sınıf ve yüksek lisans öğrencilerine açık olacak.

TOG, Avea yöneticileri ve girişimcilik konusunda önde gelen isimlerden oluşan ‘Gençlik İçin Girişimcilik Kurulu’ tarafından başarılı bulunacak iş fikirlerine finansal destek sağlanacak. Finansman, Avea ve TOG tarafından oluşturulan 125 bin YTL değerindeki “Gençlik İçin Girişimcilik Fonu”ndan karşılanacak.