Avea girişimciler için işortaklığı programını duyurdu

GSM sektörünün en genç ve dinamik operatörü Avea, mobil sektörde ürün, servis ve projeleri ile potansiyel vaat eden, büyüme evresindeki firmaları Avea Girişimcilik Kongresi’nde bir araya getirdi.   

20 Ekim 2011 Perşembe günü Hilton İstanbul’da Avea CEO’su Erkan Akdemir’in açılış konuşmasıyla başlayan girişimcilik gününde; Sabancı Üniversitesi, AveaLabs, Inovent ve Commit Network işbirliğinde oluşturulan Avea Stratejik Ortaklık Programı da tanıtıldı.

Büyüme aşamasına gelmiş, yatırımcı ve pazarlama desteğine ihtiyaç duyan firmaları bir araya getiren girişimcilik gününde; Teknoloji Yatırım A.Ş. Genel Müdürü Haluk Zontul, Yemeksepeti.com’un CEO’su Nevzat Aydın, Groupon Türkiye Genel Müdürü Emre Ekmekçi, Inovent Genel Müdürü Serhat Görgün ve Londra merkezli Hummingbird Ventures’ın ortaklarından Pamir Gelenbe gibi değerli isimler konuşmacı olarak yer aldı.

Avea girişimcilere kılavuz kaptanlık yapacak

Avea Stratejik Ortaklık Programı ile potansiyel vaat eden, büyüme aşamasına gelmiş, finansman, pazarlama ve gelişim konularında firmalara destek olmayı amaçladıkları noktasının altını çizen Avea CEO’su Erkan Akdemir; Girişimcilik Günü’nde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Avea, Türkiye’nin ilk ve tek sertifikalı AR-GE Merkezine sahip oluşu ve Kuluçka Merkezi – Avea Labs gibi inovatif yaklaşımlarıyla güçlü bir teknoloji şirketidir. Avea bugün takip eden değil, takip edilen, yol arayan değil, yol inşaa eden bir iletişim ve teknoloji gücüdür. Bu doğrultuda işini büyütmek isteyip, pazarlama ve yatırım desteğine ihtiyaç duyan girişimcilere Avea Stratejik Ortaklık Programı ile global pazarlarda rekabet avantajı sağlamayı hedefliyoruz.”

Akdemir sözlerine şöyle devam etti: “Bu kapsamda programa dahil olan firmalara, kuluçka merkezi desteği, pazarlama ve yatırım desteği, eğitim ve sertifika programları ile gelişim ve bilgilendirme desteğinin yanı sıra lokal ve global pazarlara açılım konusunda işbirliklerinin sağlanması gibi faydalar sunacağız. Bir nevi yaptığımız bu çalışmayla onlara kılavuz kaptanlık yapacağız. Çünkü Türkiye’nin, büyüme ve kalkınmasını çok daha iyi noktalara taşıması için daha fazla girişimciliğe ihtiyacı var. Kriz dönemlerinde bile ara vermediği yatırımlarla istihdam sağlamaya özen gösteren bir kurum olarak, ülkemizde artan girişimcilerin işsizlik sorununa da önemli çözüm merkezi oluşturabileceğini düşünüyoruz.”

Avea programa dahil olanların müşterisi olacak

Konuşmasında Avea olarak iş imkanı oluşturmanın da bir “iş” olduğunu unutmadıklarını noktasının altını çizen Akdemir, uygun durumlarda bu girişimcilerin ilk müşterisi olabileceğini açıkladı.

Avea Stratejik Ortaklık Programı’na dahil olmak isteyen girişimciler, Avea iş ortağı portalının (www.aveaisortagi.com) stratejik ortaklık bölümünden ilgili birimlere ulaşabilecekler.

Londra, İstanbul ve Antwerb’de ofisleri bulunan Avrupa merkezli yatırım şirketi Hummingbird Ventures ortaklarından Pamir Gelenbe’nin konuk konuşmacı olduğu programda, Türkiye’nin önemli bir destinasyon olduğunu anlatan Gelenbe, girişimcilikte tutkunun vazgeçilmez olduğunu vurgularken, Türk girişimcilerinin de başarıya olan açlığı ve hızlarının bu yolda önemli bir adım olduğunun altını çizdi.

Girişimcilik Kongresinin öğleden sonraki oturumunda Inovent Genel Müdürü Serhat Görgün’ün moderatörlüğü’nde “Yatırımcı Bakışıyla Girişimcilik” konulu panele Haluk Zontul (Teknoloji Yatırım A.Ş. Genel Müdürü ve TOBB Girişim Sermayesi Sektör Meclisi Başkan Yardımcısı), Nevzat Aydın (Yemeksepeti.com CEO ve Galata Business Angels Kurucu Üyesi) ve Emre Ekmekçi (Groupon Türkiye Genel Müdürü) katıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu