Avea Telefonica ile işbirliğini kurumsal müşteri segmentine taşıdı

Avea, dünyanın en büyük entegre telekom operatörü Telefonica Global Solutions ile yepyeni bir işbirliği için bir kez daha bir araya geldi. Telefonica’nın Türkiye’deki çok uluslu müşterileri için Avea şebekesini kullanacağını duyuran bu yeni işbirliği sayesinde, iki taraf kendi tüzel ve çok uluslu müşterilerine hizmet verme kapasitelerini güçlendirmenin yanında, cihaz teklif ve kampanyalarından müşteri hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede, global müşterilere ortak bir hizmet sunacak.

Avea, aralarında Türkiye üzerinden şebeke hizmetine de ihtiyaç duyan, 800’den fazla çok uluslu müşterisi bulunan Telefonica ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında, kurumsal segmentte yer alan global müşterilerine sunduğu servisin kapsamını genişletmenin yanında uluslar arası düzeyde hizmet verdiği kurumsal müşteri sayısını da artırmayı hedefliyor.

Telefonica Global Solutions’ un Başkanı Juan Carlos López Vives, Avea’nın şebeke hizmetinden yararlanmalarına imkan tanıyan işbirliği kapsamında imzaladıkları anlaşmayla ilgili şunları söyledi: “Bu özel anlaşmayla Avea ile olan mevcut işbirliğimizi, ortak cep telefonu hizmetlerini içerecek şekilde genişleterek global kurumsal segmentteki konumumuzu güçlendirmeyi hedefliyoruz. Avea ile M2M alanında önceden tohumlarını ektiğimiz ilişkiyi de güçlendireceğine inandığımız bu yenilikçi birlikteliğin, her iki şirkete de büyük kazançlar getireceğinden eminim.”

Telefonica ile imzalanan bu yeni anlaşmanın Avea’nın küresel alandaki hizmet kalitesine de olumlu etkileri olacağına da değinen Avea Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadir Boysan; “Avea olarak, Telefonica ile Türk Telekomünikasyon sektöründe, global bir operatörle yapılan ilk işbirliği niteliği taşıyan hem uluslararası düzeydeki M2M uygulamalarının Türk kullanıcılara ulaşmasına hem de global müşterilerin Türkiye’de daha iyi hizmet almasına hizmet edecek bir birlikteliği hayata geçirmiştik. Bu yeni anlaşmayla birlikte, Telefonica’nın yeniden Türkiye’deki çözüm ortağı olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Yenilikçi ve yüksek kalitedeki hizmetimizle, Telefonica’nın buradaki müşterilerine hitap ediyor olacağız. Bu yeni anlaşma ile işbirliğimizin coğrafi kapsamını genişleterek, hem Telefonica’nın, hem de Avea’nın, çok uluslu müşterilerine sunduğu çözümleri çeşitlendirmiş olacağız.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.