Ana sayfa BT Gündem AVEA, Telpa İşbirliği ile Gücüne Güç Kattı

AVEA, Telpa İşbirliği ile Gücüne Güç Kattı

111
0

Türkiye’nin müşterilerini en avantajlı fiyatlarla en çok konuşturan operatörü Avea, müşterilerine daha kaliteli hizmeti daha hızlı bir şekilde ulaştırmak için dağıtım ağını genişletmeye devam ediyor. Avea bu kapsamda; sektör tecrübesi, en yaygın satış ağı, dünyada ve Türkiye’de ödüller kazandıran başarılı çalışmalarıyla GSM sektöründe önemli bir konuma sahip Telpa Telekomünikasyon ile distribütörlük anlaşması imzaladı.

Bu anlaşma ile Telpa, Avea SIM Kart, TL Kart ve Sanal Kontörlerinin yanı sıra, Avea’nın müşterilerinin beğenisine sunacağı diğer tüm ürünlerin satış ve dağıtımında ‘‘Avea Distribütörü’’ olarak hizmet verecek. İşbirliği kapsamında; Samsung markalı cihazlar da artık Avea bayilerinde cazip fiyatlar ile müşterilere sunulacak.

En büyük hedefinin müşterilerinin ihtiyaçlarına ve beklentilerine en hızlı ve kaliteli çözümler ile yanıt vermek olduğunu belirten Avea Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Yılmaz; “Müşterilerimize daha iyi hizmet vermek ve hizmet kalitemizin çıtasını sürekli yukarıya taşımak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda sektörün lider markalarıyla da işbirlikleri gerçekleştiriyoruz. Avea olarak bugüne kadar imza attığımız önemli işbirlikleriyle sektörümüze gerçek bir dinamizm getirdik. Hayata geçirdiğimiz yeni işbirliklerimizle ise bu dinamizmi canlı tutuyoruz. Bu anlamda, sektörde en yaygın satış ağı, en hızlı ve en kaliteli teknik servis ağına sahip olan Telpa ile distribütörlük anlaşmasına varmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu sayede Samsung markalı cihazların Avea bayilerinde satılacak olması da satış kanallarımız ve abonelerimiz için yeni fırsatlar yaratacak. Bu anlaşmanın, Avea ürünlerini satan tüm satış noktalarının rekabet gücüne güç katacağına, bütün bu rekabet ortamında kazananın tüketiciler olacağına inanıyoruz. Avea’nın dağıtım ağı Telpa işbirliği ile artık çok daha kuvvetli.” dedi.

Samsung Electronics Cep Telefonları Genel Müdürü Selçuk Mirza; “Avea ve Telpa arasında gerçekleştirilen distribütörlük anlaşması, hem Samsung Electronics hem de sektör için pozitif bir gelişmedir. Rekabetçi cep telefonu pazarında Samsung telefonlarının bundan böyle Avea Bayilerinde de satılacak olması da hedef kitleye daha fazla ulaşabilmemiz adına bizim için çok önemli .” dedi

Gerçekleşen işbirliği hakkında açıklamada bulunan Telpa Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Yaman ise yenilikçi çözümler ve katma değerli hizmet anlayışı ile bugüne kadar iş ortaklarını başarıya taşıdıklarını dile getirerek “Önümüzdeki dönemde Avea ve Samsung’dan aldığımız büyük gücü, Telpa’nın satış ve pazarlama tecrübesi ile birleştirerek bu sinerjiyi Avea ve Samsung’un gelişimi için kullanacağız. Bunu yaparken de GSM sektöründe güvenilir, yenilikçi ve farklılık yaratan çözümler üreterek, tüketici ihtiyaçlarını en doğru ve en hızlı şekilde karşılayacağız. Çok çeşitli tüketici ihtiyaçlarına yanıt veren geniş yelpazedeki Samsung cihazlarımızı tüketicilerimize Avea bayileri aracılığıyla ulaştıracak olmaktan memnuniyet duyuyoruz’’ dedi.