Avea Türk Telekom işbirliği ile karlılığını koruyup gelir büyümesini hızlandıracak

Avea’nın yükselen performansı ile gelecek vizyonunun değerlendirildiği Avea Zirvesi 2011, Avea üst yönetimi ve 2000’e yakın Avea çalışanının katılımıyla Harbiye Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Zirveye Avea CEO’su Erkan Akdemir ve Avea üst yönetiminin yanı sıra Türk Telekom Grup şirketlerinden TTNET’in Genel Müdürü Tahsin Yılmaz da katıldı.10 paralel oturumun gerçekleştirildiği zirvede 40 konuşmacı yer aldı.‘‘Kârlılığımızı muhafaza edip, gelir büyümemizi hızlandırarak yatırımlarımızı ivmelendireceğiz. Türk Telekom ile işbirliğimizi artırarak potansiyelimizi göstereceğiz”

Avea Ceo’su Erkan Akdemir, zirvenin açılış konuşmasında; “2010 yılına gelindiğinde hedefimiz netti: Artan kalite. Artan kârlılık. Bu hedefi biz kendi kendimize koyduk. Ne pazar şartları ne analizler, ne öngörüler ne de bahaneler bizi bu hedefi koymaktan alıkoymadı. Hedefinizi doğru tanımladığınızda, bu hedefe ulaşmak daha kolay oluyor. Önemli olan hedefe ulaşabileceğinize inanmak. Hedefe ilk oklarımızı Türkiye’nin dört bir yanında açılan yeni istasyonlarımızla attık. Sektörün en beğenilen reklamlarıyla marka imajımızı farklı bir yerde hep diri tuttuk! Artan kalite tabii ki sadece ödülleri getirmedi. Pazar payımız artarken kârlılığımız da tam 6 kat arttı. AR-GE ayırdığımız pay başta olmak üzere sektöre kattığımız tüm yeniliklere ve sosyal projelere kadar birçok alanda Avea bakış açısıyla hareket ettik. Bu sayede artık 2011’de artık vites büyüttük. Kârlılığımızı muhafaza edip, gelir büyümemizi hızlandırarak yatırımlarımızı ivmelendireceğiz. Türk Telekom ile işbirliğimizi artırarak potansiyelimizi göstereceğiz” dedi.

“Avea’nın abone sayısı 11,8 Milyona ulaştı.

Avea Ceo’su Erkan Akdemir, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bu yıla iyi başladık, abone sayımız artıyor. Bu insanların teveccühünün en büyük göstergesi, bizim için de büyük bir motivasyon kaynağı. İlk çeyrekte gelirimiz arttı. 2010 dördüncü çeyreğinde 11,6 milyon olan abone sayımız 2011 ilk çeyreğinde 11,8 milyona ulaştı. Toplamda 2011 ilk çeyrekte 352 bin faturalı abone kazandık. Bütün bu rakamsal sonuçlar doğru yolda olduğumuzun en önemli göstergesi. Dünyada ilk defa kredi kartını cep telefonuna soktuğumuz Garanti ve Avea işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz Bonus’lu Avea projesi, sağlıkta yeni bir dönem başlatan Mobil Tahlil projesi ve eğitime yeni bir pencere açan Mobil Eğitim Projeleri Avea olarak hepimizi gururlandıran ve gelecekle ilgili Avea’nın alacağı rolü anlamak adına bugünden çok önemli ipuçları içeriyor. Avea kurulduğu andan itibaren kararlı bir şekilde yürüyor. Yolumuz açık çünkü bizde yol yapma kabiliyeti var. Avea sunduğu değerlerle daima farklılaşacak daima kendi yolunu açacak.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu