Avea Türkiye’ye sığamadı Akdeniz’e taştı

Avea, Türkiye telekomünikasyon sektöründe yine bir ilke imza atarak, futbola verdiği desteği uluslararası arenaya taşıyor. Bu kapsamda Avea, köklü geçmişi ve başarılarıyla bugün dünyanın en iyi futbol takımı olarak kabul edilen FC Barcelona’nın “Türkiye Resmi Telekomünikasyon İş Ortağı” oldu. Projenin basın toplantısı, Avea CEO’su Erkan Akdemir’in ev sahipliğinde, FCB Yönetim Kurulu üyelerinden Manel Arroyo i Pérez’in katılımıyla gerçekleşti.

Avea, aynı zamanda gençlerin beden ve ruh sağlığına katkıda bulunurken geleceğin yıldız futbolcularının yetişmelerine destek olmak amacıyla, yine FC Barcelona işbirliğinde yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Avea’nın bu yeni sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türkiye’den seçilecek genç futbolcular, FC Barcelona tesislerinde, Barcelona altyapı antrenörleri tarafından eğitim alma imkânı bulacaklar.

Avea, Anadolu’nun Yetenekli Çocuklarının Hayallerini Gerçekleştiriyor

Avea CEO’su Erkan Akdemir FC Barcelona işbirliği ile başlatılan yeni sosyal sorumluluk projesiyle ilgili şöyle bilgiler verdi. Akdemir; “Türk futbolunun gelişimi için çocuklarımızın küçük yaşta eğitilmesi çok önemli. Onlara vereceğimiz eğitim, geleceğin yıldızlarının yetişmesi bakımından büyük önem taşıyor. İşte bu anlamda ‘FCB Avea Camp – Türkiye’nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları” adlı bir projeyi hayata geçiriyoruz. Proje kapsamında başta Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF) ve bağlı bulunduğu kurum olan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) olmak üzere, Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinin de destekleriyle Türkiye’de farklı şartlara sahip parlak futbolcu adaylarını belirleyerek, FC Barcelona tesislerine götüreceğiz. Bu çocukların önemli bölümü zor ekonomik şartlara sahip ailelelerin fertleri
Bir haftalık program boyunca çocuklar Barcelona altyapı antrenörlerinden eğitim alacaklar. Bir nesilden bu kadar başarılı oyuncu çıkarmak çok güçken, FC Barcelona dünya çapında genç yıldızlar yetiştiren, her sene altyapıdan müthiş oyuncular çıkaran bir takım. Çocuklarımızın elde edeceği bu deneyim onlar için büyük bir şans. Alacakları eğitimlerin, futbol yaşamları için çok önemli bir rehber niteliğinde olacağına inanıyoruz. Bu proje aynı zamanda ülkemizin yetenekli çocuklarının fırsat verilirse neler yapabileceklerini de gösterme fırsatı olacaktır” dedi.

Düzenlenen basın toplantısında, dünya nüfusunun %70’inin sporla ilgilendiğini, spor dünyasına akan yıllık kaynağın 250 milyar dolar olduğunu ve global sponsorluk anlaşmalarının %88’ini spor alanının oluşturduğunu hatırlatan Avea CEO’su Erkan Akdemir, tüm spor dalları arasında futbolun kitleleri bir araya getiren muazzam gücüyle diğer spor daları arasından ayrıldığını ifade etti. Avea CEO’su Erkan Akdemir; “Biz, spora verilen desteğin; sporla iç içe bir yaşamı benimsemiş yeni nesillerin yetişmesi ve ülkemizin tanıtımında ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Avea olarak, kurulduğumuz günden bugüne topluma fayda sağlamayı kendimize ilke edinmiş durumdayız. Bu anlamda, spora destek vermek Avea’nın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Futboldan tenise, golften yelkene kadar sporun çeşitli branşlarına katkıda bulunuyoruz. Avea olarak, spor yatırımlarımızla Türk futbolunun gelişimine ve marka değerine katkıda bulunuyor, sağladığımız destekle kulüplerimize önemli oranda kaynak yaratıyoruz” dedi.

Avea’nın Türk futboluna yaptığı yatırımlar ile Türkiye’nin bilinirliğine katkı sağladığını ve bugün, Fenerbahçe Spor Kulübü Futbol Takımı’nın ana sponsoru, Galatasaray Spor Kulübü Futbol Takımı ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü Futbol Takımı’nın da sponsoru olan Avea’nın, 4 Büyüklerle KARTALCELL, Fenercell, GSMobile ve TrabzonCell markaları altında hayata geçirdiği Mobil Telekomünikasyon İşbirlikleri kapsamında GSM hizmetleri sunarak kulüplere yeni bir gelir kapısı yarattığını altını çizen Akdemir; “Futbola verdiğimiz bu desteği şimdi de uluslararası arenaya taşıyoruz. Avea olarak Türkiye telekomünikasyon sektöründe yine bir ilke imza atıyoruz. Köklü geçmişi ve başarılarıyla bugün dünyanın en iyi futbol takımı olarak kabul edilen FC Barcelona’nın ‘Resmi Telekomünikasyon İş Ortaklığı’nı üstlenmenin gururunu yaşıyoruz. Bu büyük İş Ortaklığı, Türk futbolseverlere sunacağımız çeşitli hizmetlerin kapısını açıyor. Avealılar artık FC Barcelona’nın Camp Nou Stadyumu’nda oynayacağı her maça ve FCB Müzesi gezisi için hediye bilet kazanma şansı yakalayacaklar. Takım imzalı forma da hediye ediyor olacağız. Ayrıca Avealılar, FCB markalı ürünlere, mobil içeriklere, tarifelere ve diğer GSM ürünlerine Avea ile ulaşabilecekler” dedi.

FC Barcelona’ya özel tarifelere gelenler kazanıyor

Avea, 2009 yılında 4 Büyük Futbol Kulübü ile KARTALCELL, Fenercell, GSMobile ve TrabzonCell markaları altında hayata geçirdiği Mobil Telekomünikasyon İşbirlikleri ile 900 bine yakın aboneyi Avea ailesini kazandırdı. Avea, Türkiye’deki futbol kulüpleriyle başlattığı bu iş modelinin sınırlarını Türkiye dışına da taşıyarak dünya futbolunun öncü isimlerinden FC Barcelona ile de Barcelona’ya özel tarife ve diğer GSM hizmetlerini müşterilerine sunuyor olacak. Bu kapsamda dünya futbolunu da takip eden müşterilere özel olarak hazırlanacak FC Barcelona tarifeleri ile, futbolseverler Nou Camp’da maç izleme fırsatı ve takım imzalı formalar kazanabilecek, Barcelona’nın maç görüntülerini cebinden takip edebilecek.

FC Barcelona’nın maç görüntüleri Avealıların cebine geliyor

İş ortaklığı kapsamında; Avea, müşterilerine FC Barcelona Futbol Paketi’ni sunuyor. “LIG BARCELONA”, “LIG BARCA” ve “LIG BAR” anahtar kelimeleri ile pakete üye olabilen Avealıların ceplerine FC Barcelona’nın bu yıl oynayacağı Şampiyonlar Ligi maçlarının özet videoları sms ile gönderilecek. Ayrıca Avealılar, FC Barcelona’nın eski Şampiyonlar Ligi maçlarının özet videolarına ve takımın fotoğraflarına WAP sayfasından erişebilecek.

Ayrıca 07– 31 Mayıs 2011 tarihleri arasında FC Barcelona Futbol Paketi’ne üye olan Avea’lılar FC Barcelona forması kazanma şansı yakalıyor. FC Barcelona Futbol Paketi’nin ücreti vergiler dahil haftalık 1,5 TL.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu