Ana sayfa BT Gündem Avea yöneticileri TTNET’e kaydırıldı

Avea yöneticileri TTNET’e kaydırıldı

166
0

Türk Telekom’daki Entegrasyon çalışmaları kapsamında Türk Telekom, Avea ve TTNET  yönetimleri Bireysel ve Kurumsal Satış olmak üzere TTNET altında iki ayrı iş birimi altında birleştirildi. Bireysel birimin başına Avea CEO’su Erkan Akdemir, Kurumsal birimin başına Mehmet Ali Akarca atandı. Toptan Satış İş Birimi ise Türk Telekom altında  Grup CEO’su Rami Aslan’a bağlandı.

Türk Telekom grubu tarafından yapılan açıklamada yeni iş birimleri ve bağlı fonksiyonlar açıklanırken, oluşturulan iş birimlerinin TTNET çatısı altında şekillendirildiği, daha önce Avea ve Türk Telekom bünyesinde çalışan genel müdür yardımcılarının bundan sonra TTNET Bireysel veya TTNET Kurumsal iş birimleri altında, bu şirketin görev organizasyonu altında Avea, TTNET ve Türk Telekom’un ilgili iş birimlerinden sorumlu şekilde çalışacağı duyuruldu.

TÜRK TELEKOM’DAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE

Bu kapsamda TTNET iki ayrı Genel Müdürlük olarak Bireysel ve Kurumsal İş Birimleri şeklinde yapılandırılmıştır:

·         Bireysel İş Birimi Genel Müdürü olarak Erkan Akdemir atanmıştır.

·         Kurumsal İş Birimi Genel Müdürü olarak Mehmet Ali Akarca atanmıştır.

Bireysel İş Birimi altında:

·         Hüseyin Balcı, TTNET Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak Türk Telekom, Avea ve TTNET bireysel satış fonksiyonlarının liderliğini yürütmeye devam edecektir.

·         Dehşan Ertürk, TTNET Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak Türk Telekom, Avea ve TTNET bireysel pazarlama fonksiyonlarının liderliğini üstlenmek üzere atanmıştır. Bu doğrultuda mevcutta TTNET bünyesinde yer alan bireysel pazarlama yapılanmasına ilaveten Avea’nın bireysel pazarlama ile ilgili organizasyonel birim ve personeli de Dehşan Ertürk’e bağlı olarak çalışacaklardır.

·         Kaan Aktan, yeni oluşturulan TTNET Bireysel Finans Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna atanmıştır. TTNET Bireysel Finans Genel Müdür Yardımcısı, Bireysel İş Birimi Genel Müdürü’ne ilaveten, fonksiyonel olarak Türk Telekom Finans Genel Müdür Yardımcısı’na bağlı olarak çalışacaktır. Mali yıl kapanışı göz önünde bulundurularak bu atama 16 Şubat 2015 itibariyle geçerli olacaktır.

·         Orçun Onat, TTNET Bireysel Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı olarak Türk Telekom, Avea ve TTNET bireysel müşteri hizmetleri fonksiyonlarının liderliğini yürütmeye devam edecektir.

Kurumsal İş Birimi altında:

·         Mert Başar, yeni oluşturulan TTNET Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna atanmıştır. TTNET Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak Türk Telekom, Avea ve TTNET kurumsal pazarlama fonksiyonlarının liderliğini üstlenecektir.

·         Kadir Boysan, yeni oluşturulan TTNET Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuna atanmıştır. TTNET Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak Türk Telekom, Avea ve TTNET kurumsal satış fonksiyonlarının liderliğini üstlenecektir.

·         Kaan Sümer, TTNET Kurumsal Finans Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. TTNET Kurumsal Finans Genel Müdür Yardımcısı, Kurumsal İş Birimi Genel Müdürü’ne ilaveten, fonksiyonel olarak Türk Telekom Finans Genel Müdür Yardımcısı’na bağlı olarak çalışacaktır. Mali yıl kapanışı göz önünde bulundurularak bu atama 16 Şubat 2015 itibariyle geçerli olacaktır.

·         TTNET bünyesinde yeni bir Kurumsal Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı pozisyonu oluşturulmuştur. TTNET Kurumsal Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Türk Telekom, Avea ve TTNET kurumsal müşteri hizmetleri fonksiyonlarının liderliğini üstlenecektir. Bu pozisyona ilişkin atama yakın zamanda duyurulacaktır.