Avnet IBM yazılımlarının yeni dağıtıcısı

İstanbul’da düzenlenen bir iş ortakları toplantısında Avnet Technology Solutions, IBM Yazılım ürünlerini portföyüne eklediğini duyurdu. Toplantıya Avnet Genel Müdürü Hakkı Eren, IBM Yazılım CEE Kanal Bölüm Müdürü Kevin Redmond, IBM Yazılım Grubu Bölüm Müdürü Gülsün Emüler ve Avnet IBM Satış Müdürü Dilek Akyürek katıldı. Kısa bir süre önce Avnet IBM iş birliğinin 25. Yılını Türkiye’de çözüm ortakları toplantısında duyuran Avnet ve IBM yetkilileri, bu sefer IBM Yazılım ürünleri distribütörlük anlaşmasını duyurmak amacı ile çözüm ortakları ile bir araya geldi. İş ortaklığı ilişkileri 25 yılı aşkın bir geçmişe dayanan Avnet ve IBM, tüm bölgelerde ve 30’dan fazla ülkede global bir işbirliği yürütüyor. Ayrıca Avnet, yıllık IBM teknoloji çözüm ve hizmetlerinin satışında 2010 mali yılı itibarıyla yılda 3 milyar ABD dolarına ulaştı ve böylece Avnet’in IBM ürünleri satışı bir önceki yıla kıyasla yüzde 20’nin üzerinde büyüdü.

Avnet Technology Solutions Genel Müdürü Hakkı Eren, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Sanko Holding ve Avnet Inc. arasında imzalanan ortaklık anlaşması ile kurulan Avnet Technology Solutions Türkiye, bilişim teknolojileri distribütörlüğüne yeni bir boyut katmayı kendine ilke edinmiştir. Avnet Türkiye, Avnet Inc. uluslararası deneyimi ve Sanko Holdig’ in yerel gücünün sağladığı avantajlar ile Türkiye’de BT sektörüne farklı bir soluk getirmektedir. Avnet Technology Solutions Türkiye pazarda kurumsal bilişim ürünleri, yazılım ve hizmetlerin katma değerli dağıtımcısı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Avnet ve IBM arasında gerçekleştirilen bu distribütörlük anlaşması ile, IBM Türkiye ile iş birliğimize önemli bir halka daha eklenmiş oldu. Avnet ve IBM’in 25. yılını kutladığı döneme denk gelen IBM yazılım çözümlerinin ürün portföyümüze eklenmesi bizim için mutluluk verici bir gelişmedir.’

IBM Yazılım CEE Kanal Bölüm Müdürü Kevin Redmond yapmış olduğu sunumda geçmişten günümüze Avnet- IBM iş birliğine dikkat çekti. Radmond konu ile ilgili olarak “Avnet’in küresel teknoloji distribütörü olarak tüm dünyada sağladığı başarıyı takdir ediyoruz. Avnet’in bu başarısı tüm dünyada IBM’in başarısına da büyük katkılarda bulunmaktadır. Avnet ve IBM’in güçlerini birleştirmesiyle daha uzun yıllar müşterilerimiz için fark yaratacağımıza inanıyorum. “

IBM Yazılım Grubu Bölüm Müdürü Gülsün Emüler “Küresel olarak kalıcı ve uzun süreli ilişkiler içerisinde olduğumuz Avnet ile Türkiye’de de Şubat 2009’dan beri işbirliğimiz devam ediyor. Bugün, IBM ürün ve hizmet portföyü içinde yazılım ürünlerinin çok önemli bir yeri vardır ve yazılım ürünlerinin, dağıtım kanallarımız arasında yükselen bir performansa sahip Avnet tarafından çözüm ortaklarına ulaştırılmaya başlaması Avnet ile güçlenerek devam eden işbirliğimizin son örneğidir” diye konuştu.

Avnet Türkiye IBM Satış Müdürü Dilek Akyürek konu ile ilgili olarak “IBM ve Avnet işbirlikteliği çok uzun yıllara dayanıyor. Avnet Türkiye IBM Ekibi olarak yeni bir ekip olmamız rağmen geçtiğimiz bir sene boyunca önemli başarılara imza attık. En önemlisi ise Çözüm Ortaklarımıza sunduğumuz katma değerli hizmetler ile kendimizi ayrıştırmayı başardık. BUgün ise IBM YAzılım Ailesini de portföyümüze ekleyerek uçtan uca IBM çözümlerini sunabilir duruma geldik. Bu sayede Çözüm Ortaklarımız tek bir noktadan tüm IBM çözümlerine ulaşabilecek ve Avnet’in sunduğu hizmetlerden yararlanabilecek. Avnet ve IBM’in küresel güçlerini, ölçeklerini ve faaliyet kapsamlarını birleştirerek oluşturmuş olduğu sıkı işbirliğininÇözüm Ortaklarımzı önemli başarılara taşıyacağına inanıyoruz.” dedi.

IBM Hakkında

Dünyanın en büyük bilgi teknolojisi, yazılım ve hizmetleri şirketi IBM 100 yıldır liderliğini sürdürerek kurumların kendilerini yenilemelerine yardımcı olmaktadır. IBM her sektörden müşterilerine ihtiyaçlarına uygun teknoloji çözümleri sunmakta böylece değişen dünya ve piyasa koşullarında başarılı olmalarına yardımcı olmaktadır. Daha fazla bilgi için, www.ibm.com.tr adresini ziyaret ediniz.

Avnet Technology Solutions Türkiye Hakkında

Sanko ve Avnet Inc. ortak kuruluşu olarak faaliyetlerine başlayan Avnet Technology Solutions Türkiye, ülke çapında bayi kanalı ile Türkiye’nin en büyük katma değerli distribütörü olarak hizmet vermektedir. Avnet Technology Solutions Türkiye, HP, IBM, EMC, AMD,ATI, Kingston, Intermec, Motorola, Lanamark, Leadtek,VMware gibi dünya markalarının dağıtımını yapmaktadır. Avnet Technology Solutions Türkiye, sunucu, veri depolama, arşivleme, güvenlik, telsiz mobilite, doküman yönetimi, kurumsal BT ürünleri, OEM ürünler ve hizmet dağıtımı konularına odaklanmıştır. Daha fazla bilgi için, www.avnet.com/ts/tr adresini ziyaret ediniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu