Avnet, Microsoft üst uç yazılımları dağıtıcısı oldu

 The Marmara Taksim’de düzenlenen bir iş ortakları toplantısında Avnet Technology Solutions Türkiye, Microsoft’un üst uç yazılım ürünleri için Türkiye Distribütörü olarak atandığını duyurdu. Toplantıya Avnet Genel Müdürü Hakkı Eren, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, Microsoft Kanal Satış Müdürü Muratcan Üstünkaya ve Avnet Microsoft Satış Müdürü Yıldız Altun Parlak katıldı.

Avnet Türkiye ve Microsoft Türkiye yetkilileri Avnet- Microsoft katma değerli distribütörlük anlaşmasını duyurmak amacı ile iş ortaklarıyla bir araya geldi. Avnet ve Microsoft’un Türkiye’de gerçekleştirmiş olduğu  katma değerli distribütörlük anlaşması ile birlikte, Avnet Technology Solutions EMEA bölgesinde hizmet alanını genişletmiş oldu.

Avnet Technology Solutions Genel Müdürü Hakkı Eren, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:  “Dünyanın en büyük Bilgisayar Teknolojileri distribütörlerinden Avnet Inc. ’ın, Türkiye’de Sanko Holding ortaklığı ile kurmuş olduğu Avnet Technology Solutions Türkiye, bilişim teknolojileri distribütörlüğüne yeni bir boyut katmayı kendine ilke edinmiştir.  Avnet Türkiye, Avnet Inc. uluslararası deneyimi ve Sanko Holdig’ in yerel gücünün sağladığı avantajlar ile Türkiye’de BT sektörüne farklı bir soluk getirmektedir. Avnet Technology Solutions Türkiye pazarda kurumsal bilişim ürünleri, yazılım ve hizmetlerin katma değerli dağıtımcısı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Avnet ve Microsoft’in güçlerini birleştirmesiyle iş ortaklarımız için fark yaratmaya devam edeceğimize inanıyorum.’

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı ise, “Türkiye’de 10 binden fazla bilişim şirketinden oluşan ekosistemimiz ve yenilikçi çözümlerimiz ile ülkemizin yeni ve önde olmasını için çalışıyoruz. Hem kurumların hem de KOBİ’lerin kârlılık ve verimliliklerini artırmalarında kritik önem taşıyan çözümlerimizin Türkiye’ye gelmesi için iş ortaklarımız ile çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Değerli iş ortaklarımız ile birlikte büyüyerek ülke ekonomimize katkı sağlamaya devam edeceğiz. Vizyonumuzu paylaşarak bizimle uyum içerisinde hareket eden güçlü bir sinerji oluşturduğumuz iş ortağımız Avnet’in başarılı çalışmalarını takdir ediyoruz. Microsoft Üst Uç Yazılım Ürünleri Distribütörü olan Avnet’in gelecekte de bizlerle birlikte başarılı çalışmalara imza atacağına inanıyoruz.”

 

Avnet Türkiye Microsoft Satış Müdürü Yıldız Altun Parlak konu ile ilgili olarak “Microsoft ve Avnet işbirlikteliğinin Türkiye’ye taşınmış olmasından dolayı mutluluk duyuyoruz. 2009 yılından bu yana, Avnet Türkiye olarak iş ortaklarımıza sunduğumuz katma değerli hizmetler ile kendimizi farklılaştırmayı başardık. Microsoft Yazılım ürün ailesini portföyümüze ekleyerek yazılım hizmetlerimizin kapsamını genişletmiş olduk. Bu sayede iş ortaklarımız tek bir noktadan tüm üst uç Microsoft yazılım ürünlerine ulaşabilecek  ve Avnet’in sunduğu hizmetlerden yararlanabilecek. Avnet ve Microsoft’in küresel güçlerini, ölçeklerini ve faaliyet kapsamlarını birleştirerek oluşturmuş olduğu sıkı işbirliğinin iş ortaklarımızı önemli başarılara taşıyacağına inanıyoruz.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu