Ana sayfa BT Gündem Avnet VMware ürünlerini dağıtacak

Avnet VMware ürünlerini dağıtacak

137
0

Avnet ve VMware’in üst düzey yöneticileri, yeni işbirliğinin duyurusu amacıyla düzenlenen basın toplantısında sanallaştırmanın kazançları üzerinde durdular. Ayrıca, Avnet’in Türkiye’deki değer katan iş ortakları (VAR) için düzenledikleri toplantıda da, büyük ölçekli kurumlar ve KOBİ’lerin enerjiden tasarruf etmesine, gerekli sermaye ve işletme masraflarını azaltmasına, iş sürekliliğini garantilemesine ve güvenliği güçlendirmesine izin veren sanallaştırma çözümleri sağlama konusunda nasıl yardımcı olacağını anlattılar.Avnet Technology Solutions Türkiye Genel Müdürü Cem Aşık, “Sanallaştırma, şirketlerin BT altyapılarını oluşturma ve sürdürme yöntemlerini değiştiriyor. Ancak sanallaştırılmış bir BT ortamı, gelişmiş kurulum ve yönetim becerileri gerektirir. Kanal iş ortaklarımız, müşterilerinin, organizasyonlarına en iyi uyan, maliyet tasarrufu ve verimliliği artırma gibi önemli kazançlar sağlayan, komple VMware temelli sanallaştırma çözümlerini sunacaklar. Avnet Türkiye, VMware’in mobilitede yeni ufuklar açacak “masaüstü sanallaştırma” gibi yeni çözümlerini yaygınlaştırmada kilit rol oynayacaktır. Avnet, iş ortaklarının sanallaştırma işini büyütmelerine ve müşterilerinin altyapılarını iyileştirmek için sanallaştırma çözümleri sağlamalarına yardım etme konusunda, VMware ile dünya çapında denenmiş bir uzmanlığa sahiptir” dedi.

VMware Doğu Bölgesi Direktörü Michael Hillawaert, “VMware çözümleri müşterilerimize somut iş, zaman ve para tasarrufu kazançları sağlıyor. Kanal iş ortaklarımızın, sanallaştırmanın müşterilerine sağlayacağı kazançları anlamaları oldukça önemli. Aynen Doğu Avrupa’da olduğu gibi, Avnet’in Türkiye’de de iş ortaklarımızın eğitimlerine yardımcı olacak teknik ve pazar bilgisine sahip olduğunu ve Türkiye’deki pazar payımızı daha da artırmamıza yardımcı olacağını biliyoruz” dedi.

Üç yılda, bir sunucu bedeline eşit maliyet tasarrufu

Avnet Technology Solutions EMEA Bağımsız Yazılım Direktörü Mickey Bharat, “Avrupa’daki şirketler, sanallaştırılmış masaüstleri, sunucular ve depolama cihazlarında enerji tasarrufuna gitmek amacıyla veri merkezlerinde yeşil teknolojiye yöneliyorlar. Müşteriler sanallaştırılmış sunucular kullanarak her üç yılda, bir sunucuya eşit bedelde bir maliyet tasarrufuna gidebilirler. Avnet’in kanal iş ortakları sanallaştırmayı sadece müşterilerinin tasarruf etmelerine yardımcı olmak için değil, BT altyapılarını daha çevre dostu kılmak için de kullanabilirler. Avnet ayrıca kanal iş ortaklarımız ile bulut bilgi işlem gibi sanallaştırma ilintili teknolojileri sunabilmeleri için birlikte çalışacaktır” dedi.

Bulut bilgi işlem, BT kaynaklarının kullanılış şeklini değiştiriyor. VMware’in lider teknolojisi, şirketlerin veri merkezlerini dahili bir buluta dönüştürmelerine (veri merkezinde sanallaştırılmış kaynaklardan oluşan havuz) olanak verirken; aynı zamanda işlerinin esnekliğini artırmak ve maliyetlerini düşürmek için özel bulutların (private clouds), harici bulut (public cloud) tedarikçileri ile entegre bir şekilde kullanılmasını da destekliyor. Avnet ve VMware arasındaki yeni ilişki, Türkiye’deki şirketlerin bulut bilgi işlem gibi yeni çözümleri kullanmaları için şimdiden yatırım yapmalarına yardım ediyor.

Türkiye’deki bu işbirliği, Mart ayında Avrupa’da gerçekleşen ikinci Avnet- VMware ortak çalışması. Avnet bu ay başında Romanya’da VMware çözümlerini dağıtacağını duyurmuştu. 2007’de ABD’de başlayan Avnet-VMware distribütörlük ilişkisi, genişleyerek, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya, Romanya ve şimdi de Türkiye’deki kanal iş ortaklarını kapsayacak şekilde sürüyor.