Ana sayfa BT Gündem Avnet gelişim için “Tek Vizyon” oluşturmak üzere sektörün liderlerini bir araya...

Avnet gelişim için “Tek Vizyon” oluşturmak üzere sektörün liderlerini bir araya getiriyor

99
0

BT pazarının en büyük Katma Değerli Distribütörü ve Avnet, Inc.’ın (NYSE: AVT), bir operasyon grubu olan Avnet Technology Solutions, yıllık Bilgisayar Bileşenleri Avrupa Satış Konferansı’nı 15-18 Ekim 2009 tarihleri arasında Malta’da gerçekleştirdi. 150’ nin üzerinde Avnet İş Ortağı’nın katıldığı konferansın konsepti
“Tek Vizyon” du. Bu konsept, Avnet’in teknoloji satışı ve pazarlamaya çözüm odaklı yaklaşımını vurgulamaktadır. Konferans esnasında, katılımcılara kendi pazarlarında daha hızlı başarı fırsatları yaratmak için gereksinim duydukları ticari stratejiler ve sanayi eğilimleri konusunda ayrıntılı bilgiler verildi.

Avnet Technology Solutions EMEA, Bilgisayar Bileşenleri Genel Başkan Yardımcısı Raj Suman konu ile ilgili olarak; “Avnet’in Tek Vizyon Bilgisayar Bileşenleri Konferansı iş ortaklarımıza, son kullanıcıların işle ilgili zorluklarını çözecek teknoloji tabanlı çözümler geliştirmek için ihtiyaç duydukları anlayış ve ilişki biçimlerini edinmelerine yardım etmek üzere tasarlanmıştır.” dedi. Ve “Avnet, tedarikçilerimizle müşterilerimiz arasında yakın işbirliğini destekleme konusunda önemli bir rol oynamaktadır. Verimli toplantılar ve düşündürücü konuşmalarla geçen bu üç gün boyunca herkesi bir araya getirerek iş ortaklarımıza rekabet avantajları sağlayan bir başarı vizyonu oluşturmayı başardık.” diyerek sözleri noktaladı.

Bilgisayar Bileşenleri Bölümü, dünya çapındaki Bilgisayar Üreticileri, Sistem Entegratörleri ve Değer Katan İş Ortaklarının elektronik bileşenler ve bilgisayar ürünleri ihtiyaçlarını karşılama amacı gütmektedir. İş odaklı ürün portföyü, Avnet’in her tedarikçiyle yakın ilişkiler kurmasına imkân tanır ve ayrıca müşterilere her ürünle ilgili ayrıntılı bilgi verebilen bir satış gücü sağlar. Tek Vizyon Konferansı, Avnet’in pazar liderliğini ve müşterileri, tedarikçileri için uzun vadeli, ortak büyüme fırsatlarına yatırım yapabilme kabiliyetini ortaya koymuştur.

EMEA Bölgesi AMD Müdürü Darren Grasby, organizasyonla ilgili hayranlığını şu sözlerle ifade etti: “Geçtiğimiz günlerde AMD’nin Yılın Küresel Dağıtıcısı olarak seçilen Avnet, bu organizasyon da Avnet’in müşterilerimize işlerini nasıl büyütecekleri konusunda yardım etmedeki köklü uzmanlığını gösterdi. Hayata geçirilebilir ticari planlar geliştirmeye odaklanan bu organizasyon profesyonelce planlanıp yürütüldü. Davet edilen müşteriler kendi alanlarının ve bölgelerinin liderleri oldukları için, gelecekteki iş fırsatları konusunda derin fikir paylaşımları yaşandı. “

Organizasyona katılan müşteriler de konferansın faydalı olduğunu belirttiler: Komplett Bilgisayar Bileşenleri Ürün Müdürü Anders Odden konferans ile ilgili olarak “Konferans, bilgisayar bileşenleri tedarikçilerinin ürün geliştirme ve teknolojik yeniliğe yaptıkları yatırımları daha iyi anlamamız için ideal bir forum oldu.” dedi . Ayrıca, “İş stratejimizin ürün yol haritaları ve müşterilerimizin ihtiyaçlarıyla örtüşmesini sağlamak için, organizasyon boyunca tedarikçilerimiz ve Avnet ekibi ile çok yakın bir çalışma gerçekleştirdik. Konferansın ardından, bölgede uzun vadeli başarı elde etmek için uygun konumda olduğumuza inanıyor, bir çok tedarikçiden sağlanan ürünlerin müşterilerimizin sorunlarıa çözümler sunmak amacıyla nasıl kullanılacağını artık çok daha iyi biliyoruz.” yorumlarında bulundu.