Avrupa’da BT harcamalarının yeni yönü stratejik uygulamalar

Avrupa ülkelerinde Bilgi Teknolojisi bütçeleri hazırlanırken bütçeden aslan payını rekabet avantajı yaratacak stratejik uygulamalar alıyor. International Data Corporation’ın Batı Avrupa merkezli şirketlerin yöneticileri arasında yaptığı araştırmaya göre BT bütçeleri önümüzdeki yıl maliyet kontrolü ve tasarruf sağlamaya yönelik uygulamalardan kurumlara rekabet avantajı sağlayacak stratejik uygulamalara kayacak.

Araştırmaya katılan şirketlerin yüzde 37.7’sinin önümüzdeki dönem için saptadığı ana odak noktası rekabet avantajı sağlayacak uygulalar oldu. Bankacılık, finans, sigortacılık ve hizmet sektöründe rekabet için alyapı sağlayacak olan stratejik uygulamalar yatırımların çatısını oluşturacak. Üretim sektöründe ise maliyetleri aşağıya çekecek uygulamalar ise yine ön planda olacak.

Network satın almalarında Jet karar

Şirketler BT satınalmalarını yaparlarken özellikle donanım, dış kaynak kullanımı ve hizmet satın almalarında kararlarının uzun bir sürede alırken en hızlı satın alma kararlarını ağ donanımı ve yazılımlarında veriyorlar.
Araştırmaya katılan şirketlerin yüzde 44’ü ağ teknolojilerine yönelik olan satınalma kararlarını bir ay içerisinde sonlandırdıklarını belirtiyorlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.