Avrupa’nın AR-GE’sine Turkcell yön verecek

Turkcell’in Ar-Ge ve inovasyon üssü Turkcell Teknoloji, bilgi ve iletişim teknolojileri alanında Avrupa’nın geleceğine yön verme yeteneğine sahip en güçlü işbirliği platformları arasında yer alan ITEA 2’nin Yönetim Kurulu’na seçildi. Yönetim Kurulu’nda yer alan şirketler, Turkcell Teknoloji’nin daha önce projelerde gösterdiği başarı, etkin katılım ve teknolojik birikimi göz önünde bulundurarak kurulda yer almasını oy birliğiyle kabul etti.

Semih İncedayı: “Türk şirketlerinden gelecek iyi projeleri sonuna kadar destekleyeceğiz”

ITEA 2 Yönetim Kurulu üyeliğiyle ilgili olarak açıklama yapan Turkcell Teknoloji Genel Müdürü Semih İncedayı, bugünün dünyasında gelişmeleri arkadan takip eden değil teknolojiye yön veren olmanın önemine dikkat çekti. İncedayı şunları söyledi:

“Biz, ITEA 2 Yönetim Kurulu üyeliğinin gerek şirketimiz gerekse ülkemiz açısından çok değerli olduğuna inanıyoruz. Ar-Ge alanında Avrupa’nın en önde gelen şirketleriyle birlikte karar verici rolde olmamız kritik önem taşıyor. Sürece yalnızca oyunculardan biri olarak dahil olduğunuzda, program içerisinde yine kayda değer bir efor harcıyor, önemli çıkarımlar elde ediyorsunuz ancak yön vericiler liginde olmazsanız verilen kararlara tabii olmak durumundasınız. Turkcell Teknoloji, ITEA 2 Yönetim Kurulu üyeliğini Türkiye adına üstlendiği önemli bir sorumluluk olarak görüyor. Ülkemize teknoloji alanında ufuk açıcı deneyimler taşımamız için yeni bir kanal daha oluşturan ITEA 2 Yönetim Kurulu üyeliği, aynı zamanda Türkiye’nin stratejik önceliklerini de bu platforma taşımamıza olanak sağlayacak. Biz, ITEA 2’de her şeyden önce Türkiye temsilcisi olacağız ve desteklenecek projelerin belirlenmesinde karar vericilik görevini en adil şekilde yerine getirerek Türk şirketlerinden gelecek iyi projeleri sonuna kadar destekleyeceğiz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu