Avrupa’nın teknoloji marketi verimliliği Nexum ile buldu

Almanya’nın en büyük teknoloji ürünleri perakendecilerinden biri olan ElectronicPartner’in Kurumsal Kaynak Planlaması(ERP) seçimi, uygulama ve danışmanlık hizmetlerini Nexum Boğaziçi veriyor. Bu işbirliği sayesinde ElectronicPartner, Türkiye’nin şartlarına hızlı şekilde adapte olarak herhangi bir sorun yaşamadan faaliyetlerine devam ediyor. Nexum Boğaziçi, ElectronicPartner’ın Türkiye’de kullanacağı, var olan yazılımları ile entegre çalışabilecek, Türk muhasebe ve vergi gerekliliklerini karşılayacak, operasyonel süreçlerine uyarlayabileceği, ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacağı yerel yazılımı Logo-Unity olarak belirleyerek sistemi uygulamaya koydu. Nexum Boğaziçi, ElectronicPartner’in Cevahir Alışveriş Merkezi’nde “EP Center” adıyla ilk mağazasının açılması sonrasında kullanım desteğini de sürdürüyor.

Almanya’da geliştirilmiş olan ürün yönetim sistemlerinden alınacak verilerin, Logo Unity üzerinde takibi ve Türk yasal yükümlülüklerini karşılayacak hale dönüştürülmesi çalışmaları, proje süresince Nexum Boğaziçi tarafından tamamlanarak hayata geçirildi.
Enflasyon yönetimi, birden fazla kur kullanarak alış ve satış yapabilme olanağı, ödeme vadelerinin takibi, KDV yapısı gibi Türkiye perakende sektörüne özel ihtiyaçlar karşılandı. Bununla birlikte, insan kaynakları, sabit kıymet yönetimi, işletme genel giderlerinin takibi gibi konular da, Türk Muhasebe Sistemi çerçevesinde uygulamaya alındı ve böylelikle tüm yasal yükümlülükler yerine getirildi. Bu çalışmalar sayesinde, Almanya ve Türkiye arasında muhasebe sistemleri ve uygulama farklılıkları bir sorun yaşanmadan aşıldı.

EP Genel Müdürü Mustafa Altındağ “Türkiye’deki Operasyonlarımızda Nexum Boğaziçi ile Yaptığımız İş Ortaklığımızdan Memnunuz”

EP Genel Müdürü Mustafa Altındağ ise projeyle ilgili şu yorumu yaptı: “ElectronicPartner olarak, bilgi teknolojileri altyapımızı oluştururken Nexum Boğaziçi’yle birlikte yürüttüğümüz proje, belirlenmiş süreler dahilinde ve yüksek bir verimlilikle tamamlandı. Türkiye’deki operasyonlarımızı düzenlemek için Nexum Boğaziçi’yle yaptığımız iş ortaklığından ve Logo Unity ile elde ettiğimiz olumlu sonuçlardan memnunuz.”

Nexum Boğaziçi danışmanlarından Birben Oğultarhan, Nexum Boğaziçi’nin, kurumlar için ERP yapılandırma sürecini, sadece ERP uygulaması olarak görmediğini belirterek, ERP stratejisinin belirlenme sürecinden başlayıp, ERP alımı, ERP uygulaması seçimi, uygulaması ve bakımına uzanan geniş ve kapsamlı bir süreç olarak değerlendirildiğini ve konuya başlı başına bir proje olarak yaklaşıldığını belirtti.

ElectronicPartner’in ihtiyaçlarını karşılayan yazılımın seçiminde ve uygulaması sırasında, yazılımın geliştirme, uyarlama, ekleme yapmaya uygun bir teknoloji ile hazırlanmış olması, kullanılan diğer sistemlerle uyumu için arayüzler oluşturulabilmesi, birden fazla döviz türü ile işlemin mümkün olması, günlük döviz kurları ve kanun parametrelerinin web üzerinden sisteme aktarılabilmesi gibi genel ihtiyaçlar göz önüne alındı. Ayrıca veri aktarımı, genel muhasebe, finansal yönetim, Alman muhasebe sistemi, raporlama, insan kaynakları, duran varlık, malzeme ve ileri ambar yönetimi, raporlama ve bütçeleme alanlarındaki kullanım ihtiyaçlarını da karşılayabilme kapasiteleri değerlendirildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.