Azerbeycan santralleri Karel ile sayısallaştı

Dünyanın en büyük 15 PBX üreticisinden biri olan, Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Pazar lideri Karel, Azerbaycan telekom altyapısının sayısallaştırılma projesini başarıyla tamamladı. Projenin tamamlanması dolayısıyla basının da davetli olduğu bir kutlama yapan Aztelekom, Karel’e de başarısından dolayı özel bir teşekkür mektubu gönderdi. 2002 yılından bugüne kadar Azerbaycan’da ülkenin telekomünikasyon altyapısının modernleşmesinde önemli rol üstlenen Karel, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından onaylanan devlet santrallarının sayısallaştırılmasına ilişkin projeyi toplam 1023 santral ve 432.bin portun kurulumunu gerçekleştirerek tamamladı.

Proje kapsamında 2003 yılından itibaren şehir merkezleri ve köyler Karel santralları üzerinden Bakü ve uluslararası aramalara başladılar. Proje kapsamında, transmisyon altyapısı olmayan dağlık bölgelerdeki 104 köy için kurulan santraller sayesinde uydu üzerinden haberleşme imkanı sağlandı. Yeni yapı sayesinde Azerbaycan’da kullanılan mevcut altyapıdan kaynaklanan iletişim sorunları giderilirken, son kullanıcılar ile telekom operatörleri sayısal teknolojinin sunduğu olanaklardan en üst seviyede yararlanma imkanına sahip oldular. Aztelekom ile yürütülen proje sonunda Karel, Aztelekom İB ‘deki şehir santraları içindeki oranı adet bazında %75’e ulaştı.

Proje ile ilgili açıklama yapan CIS Bölgesi Satış Direktörü Metin Cebeci şunları söyledi:

“Karel olarak güçlü bir Ar-Ge ve dünya ölçeğinde üretim olanaklarına sahibiz. Müşteri istek ve ihtiyaçlarına uygun esneklikte ürün ve çözümler geliştiriyoruz. Bu yaklaşım bizim fark yaratmamızı sağlıyor. 1990 yılından beri de uluslararası pazarlara Karel markasıyla ürün ve teknoloji ihraç ediyoruz. Bugün dünyada 30’dan fazla ülkede ve 9 milyonun üstünde kullanıcı tarafından tercih ediliyoruz. 2002 yılında girdiğimiz Azerbaycan pazarında ise, dünyaca ünlü bir çok rakip markayı geride bırakarak bugüne kadar 21 ihale kazandık. Ürün ve teknoloji olarak gücümüzü satış sonrası servis desteğimizle de perçinliyoruz. Azerbaycan’da bunun için oluşturulmuş, özel eğitimli ekiplerimiz bulunuyor. Azerbaycan’da gerçekleştirdiğimiz bu proje sayesinde önemli deneyimler ve güçlü referanslar kazandık. Karel’in global marka olma hedefleri açısından bu bölgedeki potansiyelin değerlendirilmesinde Azerbaycan proje deneyimlerimizin katkısı önemli olacak ve rekabette avantaj sağlayacaktır.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu